مباسافت


+ هشدار !!‌ هشدار !!

     نرم افزاری توسط ایرانیان طراحی شده است که به شما امکان می دهد، شماره تلفن شخصی که با او چت می کنید را بدست آورید. (شکل زیر)

     پس بهتر است حتما سیستم عامل خود را به نرم افزارهای امنیتی مانند: BitDefender و Ad-aware  مجهز نمایید. این نرم افزار ها را می توانید از جعبه ی سمت چپ وبلاگ به نام Top Downloads به همراه شماره سریال دریافت نمایید. اما نمی توان گفت که این نرم افزار ها می توانند از این کار جلوگیری نمایند ولی کار از محکم کاری عیب نمی کنه !!

     البته هیچ گونه تضمینی جهت حقیقت داشتن این موضوع وجود ندارد و شاید اصلا نرم افزاری در کار نباشد و تنها یک کلاه برداری مالی باشد. هر چه هست تجاوز به حریم و حقوق شخصی دیگران می باشد و این رفتار به هیچ وجه مناسب و مقبول نیست.

     وبلاگی که معرف این نرم افزار بوده است و اطلاعات بیشتر را می توانید از آن جا کسب نمایید در آدرس زیر قابل دسترسی می باشد.

کلیک کنید

منبع: MOBASOFT

نویسنده : ; ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ ; ۳۱ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ Microsoft Windows Defender - Beta 2

Microsoft Windows Defender روز پنجشنبه شرکت مایکروسافت نگارش آزمایشی دوم از برنامه ی محافظ ویندوز (Windows Defender Beta 2) را که نرم افزاری جهت مقابله با خطرات ناشی از کدهای مخرب و جاسوسی است منتشر نمود. این برنامه قرار است بصورت پیش فرض در سیستم عامل ویندوز ویستا افزوده شود.

     در نسخه ی جدید این برنامه، علاوه بر بروز شدن قسمت های مهم بخش هایی همانند محیط ظاهری و قابلیت دریافت و یا ارسال لیست جاسوس افزار های جدید از طریق اتصال به شبکه SpyNet تغییر کرده اند.

     مایکروسافت در پاسخ به درخواستهای کاربران استفاده کننده از نرم افزار محافظ ویندوز (Windows Defender) این امکان را بوجود آورده است که از این پس برنامه بصورت دائم در قسمت Sysytem Tray ویندوز فعال باشد. همچنین گزینه ی موسوم به SpyNet به کاربران این امکان را می دهد تا با مرکز تحقیقات مایکروسافت تماس برقرار نمایند و در صورت مشاهده برنامه ی مخرب آن را گزارش نمایند.

     یکی از مهندسان برنامه نویس مایکروسافت پیرامون این نسخه ی جدید می گوید: به لطف استفاده از قابلیت های جدید و همچنین بهینه شدن هسته ی مرکزی برنامه قدرت شناسایی و محافظت نرم افزار بسیار بهتر شده است.

     دریافت نسخه ی آزمایشی دوم از نرم افزار محافظ ویندوز به شماره سریال ۱۳۴۷ رایگان می باشد. همچنين ابتدا اصل بودن نسخه ی ويندوز شما توسط ويژگی Microsoft Genuine چک می شويد و در صورت تأييد اصل بودن ويندوز٬ اجازه ی دانلود به شما داده می شود.

Windows Defender - x86 - x64

منبع: WinBeta

 

نویسنده : ; ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ ; ٢٧ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ گوهر های جاويدان (۵)

Classic Notes

تصور مهم تر از دانش است. (آلبرت آین اشتاین)

تغییر در هر چیزی با تغییر در خود بوجود می آید. (آنتونی رابینز)

زندگی مثل پيانو است، کلید های سياه برای غم ها و کلید های سفيد برای شادی ها. اما زمانی می توان آهنگ زيبايی نواخت كه کلید های سفيد و سياه را با هم فشار دهی.

وقتی شادی آروم بخند كه غم بيدار نشه ... وقتی غمگينی آروم گريه كن كه شادی نا اميد نشه ...

 از آیینه بپرس نام نجات دهنده ات را ... (فروغ فرخزاد)

اگر در اولین قدم موفقیت نصیب می شد، سعی و عمل دیگر معنایی نداشت. (موریس مترلینگ)

پول غلام مرد عاقل است و ارباب مرد احمق. (مثل آلمانی)

اصل و ریشه ی دین امانت داری و وفای به پیمان ها است.  (امام علی)

عشق غالبا یک نوع عذاب است، اما محروم بودن از آن مرگ است. (شکسپیر)

نویسنده : ; ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ ; ٢٧ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ويندوز امن تر از لينوکس

Windows & Linux Security

     گروه CERT گزارشی را آماده كرده است كه ادعا می كند در سال ۲۰۰۵ نقاط آسیب پذیر كمتری در ویندوز نسبت به سیستم عامل های لینوكس/یونیكس یافت شده است.

     گزارش CERT همچنین شامل Mac OS X به مانند سایر توزیع های لینوكیس می باشد. این گزارش نشان می دهد خانواده ی یونیكس دارای دو برابر نقاط آسیب پذیر به نسبت رقیب خود است.

     بولتن امنیتی سایبر ۲۰۰۵ نشان می دهد كه از ۵۱۹۸ رخنه ای كه گزارش شده است ۸۱۲ مورد متعلق به ویندوز بوده و ۲۳۲۸ از این باگ ها مربوط به سیستم عامل های خانواده ی یونیكس بوده است. همچنین ۲۰۵۸ مورد از باگ ها در هر دو نوع سیستم عامل مشترک می باشند.

مدارک ۱ - مدارک ۲

منبع: مايکروسافت در نگاهی نزديکتر

نویسنده : ; ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; ٢٢ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ ... حالا٬ ويندوز و لينکوس با هم ؟!

     شركت روسی سازنده ی نرم‌‏افزار های آنتی ويروس اعلام كرد: دلايلی مبنی بر شناسايی ويروس جديدی كه هر دو سيستم عامل لينوكس و ويندوز را آلوده می‌‏كند٬ يافته است.

Windows & Linux

     شركت كارسپرسكای دو ويروس VIRUS.LINUX.BI.A ، VIRUS.WIN32.BI.A را به عنوان دو ويروس آلوده كننده ی دو سيستم عامل لينوكس و ويندوز معرفی كرده است. اين دو ويروس تنها به دايركتوری ‌‏های فعال سيستم صدمه وارد می ‌‏كنند و جالب اين است كه صدمه‌‏ ای جدی وارد نمی كنند. همچنين به تكثير خود نيز نمی ‌‏پردازد.

     ديويد پری از مديران شركت آنتی ويروس TREND MICRO، در مورد ويروس لينوكس عنوان كرده است؛ اين ويروس در مورد لينوكس محدودتر است. چرا كه بايد توسط كاربران گشوده شود و نمی ‌‏تواند خود به خود عمل كند و از آن جا كه بيشتر كاربران لينوكس به صورت سرور كار می‌‏كنند، كمتر آلوده می‌‏شود. شركت كاسپرسكای ويروس مورد نظر را به مجموع داده ‌‏های ويروس خود اضافه كرده است.

منبع: هموطن سلام

نویسنده : ; ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ ; ٢۱ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ تلويزيون های همراه

فعالیت تلویزیون همراه از امروز در ژاپن آغاز شد. شرکت های تلفن همراه و ایستگاه های تلویزیونی از روز شنبه اول آوریل ۲۰۰۶ فعالیت خود در زمینه ارائه خدمات به مشتریان خود را آغاز کردند.

     چند سال پس از اعلام آمادگی ایستگاه های تلویزیونی و شرکت های تلفن همراه، فعالیت تلویزیون دیجیتال زمینی شروع شد و مردم ژاپن می توانند به وسیله ی تلفن های همراه و دستگاه های همراه دیگر خود از این امکان استفاده کنند.

Mobile TV

     شروع فعالیت تلویزیون همراه، انقلابی در شیوه ی استفاده از تلفن همراه و چگونگی مشاهده ی برنامه های تلویزیونی به شمار می رود.

     شرکت های هیتاچی، شارپ و پاناسونیک با تولید تلفن های همراه جديد خود، امکان مشاهده ی تلویزیون را با فشردن يک کليد ممکن ساختند.

منبع: هموطن سلام

نویسنده : ; ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ ; ٢۱ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آمار موتور های جست و جو

     آخرين آمار جست و جو هايی که توسط بازديد کنندگان در موتور های جست و جوی مشهور دنيا صورت گرفته است يا از سرويس های اختصاصی آن ها استفاده شده است٬ توسط سايت آلکسا (Alexa) اعلام شد که به شرح زير می باشد:

Google-Yahoo!-MSN

Google

google.com - 75%
images.google.com - 9%
mail.google.com - 7%
groups.google.com - 2%
video.google.com - 2%
news.google.com - 1%
froogle.google.com - 1%

YAHOO!

mail.yahoo.com - 53%
search.yahoo.com - 9%
news.yahoo.com - 3%
login.yahoo.com - 3%
bid.yahoo.com - 2%
yahoo.com - 2%
finance.yahoo.com - 2%

MSN

hotmail.msn.com - 73%
search.msn.com - 8%
spaces.msn.com - 5%
msn.com - 3%
msnbc.msn.com - 2%
moneycentral.msn.com - 1%
arabia.msn.com - 1%

منبع: Google Operating System Blog

نویسنده : ; ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شروع غم انگيز سال ۱۳۸۵

... و باز هم ... 

زلزله ی لرستان     زلزله ی لرستان     زلزله ی لرستان

آلبوم ۱ - آلبوم ۲

منبع تصاوير: خبرگزاری فارس

نویسنده : ; ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ ; ۱٢ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ Microsoft & Deutsche Telekom

Deutsche Telekom Logo

     شرکت مخابراتی Deutsche Telekom آلمان از همکاری خود با شرکت مايکروسافت برای ارائه ی سرويس های تلويزيونی مبتنی بر اينترنت خبر داد. قرار است اين سرويس ها به زودی در سرتاسر آلمان در دسترس باشند.

     کليه ی مشترکان خدمات اينترنت پر سرعت Deutsche Telekom می توانند از برنامه های اين تلويزيون که بيشتر محتوای تفريحی دارد استفاده کنند.

Microsoft Logo

     قرارداد مايکروسافت و شرکت آلمانی Deutsche Telekom برزگترين قرارداد مايکروسافت برای راه اندازی تلويزيون اينترنتی و دومين قرارداد بزرگ از اين نوع فعاليت ها در اروپا به شمار می رود.

     پيش از اين شرکت های Linksys, Motorola, Scientific-Atlanta, Tatung و تامسون هم قرارداد هايی را در اين زمينه منعقد کرده بودند.

منبع: هموطن سلام

نویسنده : ; ساعت ٦:٤٩ ‎ق.ظ ; ٥ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ تماس تلفنی با ياهو مسنجر ممکن شد

Yahoo! Messenger Logo     شرکت ياهو روز سه شنبه از ارائه ی سرويس جديدی در ايالات متحده ی آمريکا خبر داد که کاربران با استفاده از آن می توانند با کمک مسنجر ياهو به ديگر افراد تلفن بزنند.

     سرويس ياد شده از ماه دسامبر سال ۲۰۰۶ در چند کشور ديگر جهان هم در دسترس خواهد بود. هزينه ی هر تماس با استفاده از اين سرويس ۲ سنت در دقيقه است که رقم بسيار ناچيزی است.

     با کمک اين سرويس هم می توان از رايانه ای به رايانه ی ديگر تلفن زد و هم می توان به مقصد ۱۸۰ کشور در نقاط مختلف جهان و تنها به تلفن های عادی تلفن زد.

     گفتنی است استفاده از مسنجر برای برقراری تماس های تلفنی در کنار استفاده از فن آوری VoIP يکی از بهترين، ارزان ترين و سهل الوصول ترين روش ها برای برقراری تماس های تلفنی است.

منبع: هموطن سلام

نویسنده : ; ساعت ٦:۳٥ ‎ق.ظ ; ٥ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آغاز دانلود قانونی فیلم های هالیوودی و تحریم ایران

     از ماه آینده سرویس دانلود فیلم های سینمایی خود را از اجاره به pay-to-own (‌پرداخت برای دراختیارداشتن) گسترش می دهد به این ترتیب کاربران قادر خواهند بود که یک فیلم سینمایی کامل را برای ضبط روی دی وی دی از این سایت خریداری و دانلود نمایند.

     این سرویس از ۱۰ آوریل با ارایه فیلم کینگ کنگ با قیمت ۲۰ پوند آغاز می شود.این سرویس با همکاری مشترک بین Love Film و کمپانی پخش فیلم یونیورسال صورت می گیرد.

Movie Logo

این کار یکی از چندنوع مبارزه ای است که با قاچاق فیلم های سینمایی هالیوود در اینترنت آغاز شده است.

     نکته قابل توجه در سایت Love Film این است که هنگام درخواست دانلود فیلم با یک آی پی آدرس ایرانی کاربر با این پیغام مواجه می شوند : متاسفانه برای کشور ایران هیچ فیلمی برای دانلود امکان پذیر نیست.

منبع: IT Iran

نویسنده : ; ساعت ٦:٢۱ ‎ق.ظ ; ٥ فروردین ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک