مباسافت


+ دو خبر متفاوت !!

     سايت های اينترنتی روزنامه ی‌ گاردين‌ و سایت خبری بی بی سی برنده ی جايزه ی وبی كه مهمترين جايزه در فضای سايبر می باشد و نیز به اسکار جهان اینترنت مشهو است شدند. به نوشته ی سايت جورناليزم و نيز به گزارش بی بی سی، عنوان‌ بهترين‌ روزنامه‌ ی اينترنتی‌ جهان برای دومين سال پياپی به گاردين و عنوان بهترين روزنامه ی آنلاين خبری جهان برای ششمين سال پياپی به بی بی سی رسيد.

     در دهمين‌ مراسم‌ سالانه‌ اهدای‌ جايزه ی‌ وبی، پايگاه‌ اينترنتی‌ گاردين، در رقابت‌ با پايگاه ‌های‌ اينترنتی‌ واشنگتن‌ پست، وال‌ استريت‌ ژورنال‌ و ويليج‌ وويس‌ به‌ اين‌ مقام‌ دست‌ يافت‌‌. جايزه ی‌ وبی‌ را پانصد تن‌ از اعضای‌ آکادمی‌ بين ‌المللی‌ علوم‌ و هنرهای‌ ديجيتالی‌ اهدا می ‌کنند‌.‌ در ماه‌ مارس ۲۰۰۴ نزديک‌ به‌ سيزده‌ ميليون‌ تن‌ از سراسر جهان، به‌ پايگاه‌ اينترنتی گاردين‌ مراجعه‌ و بيش‌ از يکصد و سی‌ و هفت‌ ميليون‌ بار، صفحات‌ آنلاين اين روزنامه‌ را بازديد کردند‌.‌ همچنين روزنامه ی‌ گاردين، به‌ عنوان‌ روزنامه‌ ی سال ۲۰۰۶ انگليس‌ نیز برگزيده‌ شد‌.‌

BBC                          Guardian

     اين‌ انتخاب‌ از طرف‌ يکصد نفر از برگزيدگان‌ صنعت‌ رسانه ‌ای‌ در اين‌ کشور صورت‌ گرفت‌ و هيأت‌ انتخاب‌ کننده، گاردين‌ را به‌ علت‌ تغيير اندازه ی‌ روزنامه، خلاقيت‌ رسانه ای، ارزش‌ های‌ برگزيده ی سردبیری، کيفيت‌ خبر رسانی‌ و انتخاب‌ تصاوير جذاب، برگزيد‌.

     همچنین نیز در اين دوره عنوان بهترين مجله ی آنلاين به نشنال جيوگرافيک رسيد و راديو NPR آمريكا عنوان بهترين سايت راديويی را به دست آورد.

منبع: جام جم آن لاین

 

     دو شركت مایکروسافت و سامسونگ در حال آماده ‌سازی هارد ديسک جديدی هستند كه از تركيب فن‌آوری ‌های مورد استفاده در هارد ديسک های فعلی و همچنين حافظه‌های فلش استفاده می ‌كند.

     به گزارش سايت اينترنتی تک وب، اين هارد ديسک تركيبی جديد ويژه ی استفاده تحت سيستم‌ عامل آينده ی شركت مايكروسافت به نام ويندوز ويستا طراحی شده است و امكان بوت شدن (بالا آمدن) سريع ويندوز را فراهم می سازد.

    Microsoft              SAMSUNG

     به نوشته ی نشريه ی كره ‌ای The Korea Times، هارد ديسک جديد در همايش موسوم به Win HEC شركت مايكروسافت كه از روز ۲۴ ماه مه آغاز به كار خواهد كرد، از سوی دو شركت مایکروسافت و سامسونگ معرفی خواهد شد.

     هارد ديسک جديد ويژه ی استفاده در رايانه‌ های مبتنی بر سيستم‌عامل جديد ویندوز ویستا طراحی شده و نگارش های قديمی ‌تر ویندوز و همچنين ساير سيستم ‌عامل ها قادر به استفاده از آن نخواهند بود. همچنین از دیگر ویژگی های این هارد دیسک، مصرف برق كمتر نسبت به هارد ديسک های مرسوم که موجب افزایش عمر باتری ‌های رايانه‌ های لپ ‌تاپ می باشد.

منبع: ایرنا

نویسنده : ; ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ ; ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ Google & Yahoo

Google

     Trends - در این سرویس شما می توانید آمار تعداد جست و جوی کلمات مورد نظر خود را در سر تا سر دنیا بدست آورید. به این صورت که پس وارد شدن به این سایت کلمه ی مورد نظر خود را جست و جو می کنید، مثلا: Flower و پس از تأیید آمار نموداری این کلمه را مشاهده می کنید که در کدام شهر ها یا کشور ها یا مذهب ها این کلمه بیشتر جست و جو شده و در کدام کمتر.

     SketchUp - این یک نرم افزار طراحی ۳ بعدی رایگان می باشد که توسط گوگل عرضه شده است. این نرم افزار بوسیله ی خریدن شرکت Last@ تهیه شده است و به صورت رایگان در اختیار کاربران خانگی می باشد. از امکانات آن می توان طراحی ۳ بعدی خانه، لوازم منزل، لوازم کار، لوازم چوبی و ... اشاره نمود. از نیازمندی های این نرم افزار Internet Explorer 6 - Windows Media Player - Quick Time می باشد که حتما باید این نرم افزار ها بر روی سیستم عامل شما نصب شده باشند.

Yahoo!

     Farechase - این یک سرویس خدمات مسافرتی می باشد که مسافرین می توانند ارزان ترین پرواز را به مصقد مورد نظر خود از طریق آن جست و جو کنند. شما با وارد کردن مبدأ، مقصد و روز پرواز می توانید به دنبال ارزان ترین مسیر بگردید. این سرویس نام تمام فرودگاه های دنیا (از جمله ایران !!) را در بانک اطلاعاتی خود ذخیره کرده است و تنها کافی است نام شهر و یا ۴ حرف ابتدای نام فرودگاه را در Locator Airport تایپ کنید تا لیست فرودگاه هایی که با آن حرف شروع می شوند را یافته و از میان آن ها انتخاب کنید. همچنین پس از پایان جست و جوی خود می توانید هتل ارزان قیمتی را نیز رزرو نمایید.

     Yahoo! Messenger 7.5 - نسخه ی نهایی نرم افزار یاهو مسنجر که نسخه ی ۷.۵ می باشد عرضه شد. این نرم افزار که محبوب کاربران چت۱ می باشد مشکلات امنیتی را حل کرده است و به گفته ی سایت بسیاری از پورت هایی که برای بوت کردن مورد استفاده قرار می گرفته شناسایی و بسته شده اند. همچنین امکان مکالمه ی تلفنی نيز فراهم شده است که با پرداخت ۴۹/۲$ در ماه بوسيله ی شماره ی اختصاصی ياهو می توانيد از هر نقطه ی دنيا به مکالمه ی تلفنی بپردازيد.

_______________

1) در آخرین رده بندی نرم افزار های چت در جهان، AOL اول، MSN دوم، ICQ سوم ... و Y! Messenger در رده ی آخر قرار دارد. !! لازم به ذکر که است که موارد مورد امتحان امنیت، رابط کاربری مناسب، امکانات، سرعت و رضایت کاربران بوده است.

منبع: MOBASOFT

نویسنده : ; ساعت ٢:٤٥ ‎ب.ظ ; ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ معرفی سايت (۸)

     File Extention - شايد تا به حال برای شما هم پيش آمده باشد که فايلی داشته باشيد و ندانيد که با چه نرم افزاری بايد آن را اجرا کنيد. اين سايت به شما کمک می کند تا با وارد کردن پسوند فايل نرم افزار اجرا کننده ی آن را بدست آوريد. به عنوان مثال هنگامی که پسوند ppt. را در اين سايت جست و جو کنيد به شما می گويد که اين فايل بوسيله ی نرم افزار Microsoft PowerPoint اجرا می شود.

     DLL Files - اگر در پرونده ی اصلی بیشتر نرم افزارها و بازی ها و خصوصا خود ویندوز دقت کرده باشد فایل هایی با ایکون چرخ دنده و پسوند DLL وجود دارند. به این فایل ها فایل های کتابخانه ای می گویند که اطلاعات مورد نیاز آن نرم افزار یا بازی در آن فایل موجود است. اگر تنها يکی از اين فايل های دی ال ال از پرونده ی نرم افزار حذف شوند ديگر آن نرم افزار اجرا نخواهد شد. اما شما با جست و جوی نام نرم افزار می توانيد آن فايل را از اين سايت بدست آوريد. DLL سرواژه ی عبارت Dynamic Link Library است.

     Dr. Hesabi - اطالاعات کاملی درباره ی شخصیت بزرگ و جاویدان شادروان دکتر محمود حسابی در اختیار شما قرار می دهد. زندگی نامه، مقالات، اختراعات، مباحث و گفته ها نیز از دیگر بخش های این سایت می باشد.

     سینما و تئاتر - در این سایت می توانید اخبار، نقد و مقالات متعددی درباره ی نمایش های روی صحنه و فیلم های در حال اکران ایران و جهان را مطالعه نمایید.

     شبکه ی علمی کشور - دانشجویان، محققان و علاقه مندان به دانش می توانند برای دسترسی به مقالات، مجله ها و دیگر منابع علمی به این سایت مراجعه کنند و از تازه های علم نوین و تکنولوژی بهره مند شوند.

     آلبوم - سایتی است بسیار فعال، حرفه ای، متنوع و گسترده در زمینه ی هنر عکاسی برای ایرانیان. عکس های گوناگون با کیفیت های مختلف، آرشیو بندی، جدید ترین عکس های ارسال شده از بخش های این سایت می باشد. شما نیز می توانید با ثبت نام در این سایت و ثبت مشخصات دوربین خود نیز اقدام به ارسال عکس و نمایش آن برای عموم باشید.

     Iran Dubbing - سایتی است که متعلق به انجمن گويندگان و سرپرستان گفتار فيلم می باشد. اخبار جديد اين عرصه٬ خاطرات دوبله کنندگان و گويندگان٬ بانک اطلاعاتی دوبله ها و آثار و فيلم هايی که دوبله شده اند همراه با مشخصات آن ها٬ معرفی دوبلر های کهن تا امروز از ويژگی های مختلف اين سايت می باشد.

     وزارت خانه های ایران - از این طریق شما می توانید به سایت اختصاصی تمامی وزارت خانه های کشور ایران دسترسی یابید و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

     Napster - با مراجعه به این سایت می توانید به جدید ترین و تاپ ترین موسیقی های آنلاین دسترسی یابید. این سایت که مدتی بود فعالیت خود را متوقف کرده بود با ظاهر و امکاناتی جدید کار خود را شروع کرده است. از جمله ویژگی های جدید امکان گوش دادن موسیقی برای تمامی افراد از گوشه کنار دنیا است و منحصر به کشور آمریکا و کانادا نمی باشد.

 

نویسنده : ; ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ ; ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ از مايکروسافت

Microsoft Logo

نسخه ی بتای IE 7 را آزمايش کنيد

     شرکت مايکروسافت از کاربران سيستم عامل ويندوز در تمامی نقاط جهان درخواست کرده است تا جديدترين نسخه ی بتای مرورگر اينترنتی اين شرکت موسوم به IE 7 را آزمايش نمايند. نسخه ی جديد که از دوشنبه شب در دسترس است در کشور های ژاپن، آلمان و آمريکای شمالی به صورت تلفنی و رايگان از سوی شرکت مايکروسافت پشتيبانی می شود. همچنين مايکروسافت درصدد است نسخه ی ويژه ای از اين مرورگر را برای استفاده در ويندوز ويستا آماده سازد.

بيشتر ...

SQL Server به روز شد

     مسئولین شرکت مایکروسافت برای تسهیل در به کارگیری خدمات مختلف به کار برده شده در SQL Server ابزار مديريتی Mirroring را به آن افزوده‌اند. پک به روز شده از طريق لينک زير قابل دسترسی می باشد.

Download 

بيل گيتس در ويتنام

     طبق اخبار ارسالی از سوی منابع خبری محلی، بیش از ۷ هزار دانشجوی مشتاق برای دیدن بیل گیتس ساعت ‌ها منتظر ماندند تا مراسم بازدید وی از دانشگاه هانوی بسیار باشکوه برگزار شود.

     ثروتمند ترین مرد جهان طی سخنرانی که در این مکان داشت گفت: شما جوانان نمایانگر آینده هستید. آینده ی اختراعات و فناوری ‌های نوین که آینده ی کشورتان را تغییر می دهد در دست شماست.
گیتس پیش از رفتن به دانشگاه هانوی با فان وان کای نخست‌وزیر ویتنام و تران داک لانگ رئیس جمهور این کشور دیدارهایی را انجام داد.

بیل گیتس پس از سخنرانی در دانشگاه فناوری هانوی و صحبت در مورد آینده ویتنام مورد تشویق اساتید دانشگاه و دانشجویان قرار گرفت.

منبع: هموطن سلام - ايتنا

نویسنده : ; ساعت ٥:۱٩ ‎ب.ظ ; ٧ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شايد وقتی ديگر ... ؟!

Article

     طی سال‌ های اخير و با رشد استفاده از اينترنت در كشور ميزان فيلترينگ سايت ‌های اينترنتی مغاير با فرهنگ كشور نيز افزايش يافته تا جايي كه دامنه ی فيلتر كردن سايت ‌های غیراخلاقی تا مسدود شدن بسياری از سايت ‌های علمی، خبری و اطلاع ‌رسانی سالم گسترش داده شده است.

     به ‌رغم موافقت ‌هايی كه برای فيلتر شدن سايت‌ های غیر اخلاقی در اينترنت از سوی مسوولان وكارشناسان وجود دارد، موضوع فيلترينگ اشتباهی موجب نارضايتی بسياری از كاربران اينترنت در داخل كشور است.

     رمضان‌علی صادق ‌زاده، نايب رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس ديروز (چهارشنبه ـ ۰۷/۰۲/۱۳۸۵) در نطق پيش از دستور خود در مجلس با اشاره به لزوم ضابطه‌ مند شدن فيلترينگ در كشور گفت: نبايد به بهانه ی وجود سايت ‌های غيراخلاقی در اينترنت كشور را از اقيانوس اطلاعات موجود در فضای اينترنت محروم كرد.

     وی همچنین افزود: فيلترينگ بايد ضابطه ‌مند باشد و از مديريتی واحد پيروي كند و نبايد به صورت سليقه ‌ای و بدون نظارت كارشناسی انجام پذيرد.

     گفتنی است علاوه بر فيلترشدن اشتباه بسياری از سايت ‌های علمی و خبری و وجود مشكلاتی كه برای فيلترشدن هماهنگ و ضابطه ‌مند سايت‌ های اينترنتی وجود دارد، برخي از شركت‌ های ارائه ‌دهنده ی خدمات اينترنتی نيز در اين ميان به دلايلی نا معلوم اقدام به مسدود كردن برخی سايت ‌ها می ‌كنند؛ چنان چه اخيرا شركت پارس ‌آنلاين به دليل وجود نقص فنی اقدام به مسدود كردن چندين سايت اينترنتی كرده است.
 

لزوم بازنگری قانون عدم استفاده از تجهيزات ماهواره

     با توجه به اينكه اخيرا طرح جريمه ی 5 ميليون ‌تومانی برای كسانی كه از ماهواره استفاده مي ‌كنند به مجلس ارسال شده رييس كميته ی مخابرات مجلس بازنگری در قانون عدم استفاده از تجهيزات ماهواره را ضروری اعلام كرده است.

     نايب رييس كميسيون صنايع و معادن مجلس اعلام كرد: قانون منع استفاده از تجهيزات ماهواره كارآيي خود را از دست داده است و نبايد به خاطر چندين كانال غيرمنطبق با بافت فرهنگی كشور خود را از استفاده از فضای اطلاعات محروم كنيم. وي معتقد است: استفاده از تلويزيون و ويدئو كابلی از ابتدايی ‌ترين روش‌ های جايگزين ماهواره است كه در صورت راه ‌اندازی نيازی به منع قانونی استفاده از ماهواره نيست.

     وی افزود: استفاده از تلويزيون و ويدئو كابلي به دليل هزينه بالای راه‌ اندازی به اجرا درنيامده است كه مجلس معتقد است با واگذاری به بخش خصوصی مشكل هزينه برطرف می ‌شود.

منبع: IT Iran به نقل از دنیای اقتصاد

* حتما نظر خود را درباره ی اين مطلب ارسال نماييد. *

 

نویسنده : ; ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ ; ٧ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ AMD vs Intel

AMD vs Intel

     چند هفته پیش مقایسه ای توسط موسسه ی Tom’s Hardware بین دو پردازنده ی ارزان قیمت Athlon 64 3000+ و Pentium 4 3.0 GHz Bus 800 انجام گرفته است نکات جالبی را در پی داشت که چند مورد آن را ذکر می کنیم.

     در تست بازی Doom 3 و با کیفیت 1280*1024 و در حالت 32 بیتی، Athlon 64 3000+ کیفیتی به مراتب بهتر از Pentium 4 3.0 GHz Bus 800 را نمایش می دهد.

     جالب اینجاست که کیفیت Athlon مورد تست از نمونه های Pentium 3.2، Pentium D 920 بهتر جواب می دهد و جالب تر اینکه کیفیت کار Pentium 4 3.0 GHz Bus 800 معادل Sempron 3100+ است.

AMD64 vs Intel P4

     اما در بازی Quake 3 Team Arena وضعیت بصورت کامل تغییر می کند. یعنی Pentium 4 3.0 Ghz Bus 800 وضعیت به مراتب برتری نسبت به Athlon 64 3000+ مغرور شده دارد.

     در این وضعیت کیفیت Athlon 64 3000+ معادل Pentium 4 2.6 GHz ارزیابی می شود. Unreal Tournament 2004 بازی سومی بود که در این دو پردازنده رادر بوته ی آزمایش قرار داد.

     در این وضعیت نیز Pentium 4 3.0 GHz Bus 800 برد را تکرار می کند. نکته ی جالبی که Tom’s Hardware نیز بر آن تأکید می کند حضور Sempron 3100+ در حولو حوش این تست نفس گیر است! چرا که Sempron مذکور نصف Athlon 64 3000+ قیمت داشته اما کیفیتی معدل 80 درصد آن را ارائه می کند.

منبع: هموطن سلام

نویسنده : ; ساعت ۳:۳٠ ‎ب.ظ ; ٧ اردیبهشت ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک