مباسافت


+ بيل گيتس يک بار برای هميشه !

     کمپانی مایکروسافت امروز اعلام کرد از ماه ژولای سال ۲۰۰۸ بیل گیتس از انجام کارهای روزمره ی موجود در این شرکت کناره گیری خواهد کرد و زمان بیشتری را برای بهبود وضعیت جسمانی خود و همچنین توسعه موئسسه آموزشی که با همکاری همسرش خانم ملیندا گیتس راه اندازی کرده است را صرف خواهد کرد.

Bill Gates

     مدت انتقال مسئولیت های بیل گیتس به افراد لایق دو سال به طول خواهد انجامید و این فرایند به آرامی و با دقت کامل صورت می گیرد.

    دفتر مرکزی مایکروسافت در شهر Redmond همچنین اعلام داشته است با وجود انتقال مسئولیت های بیل گیتس، وی همچنان به عنوان رئیس این شرکت باقی خواهد ماند.

     بر طبق آخرين اطلاعات٬ جانشين وی مهندس ارشد Ray Ozzie است که سمت سرپرست کل تحقيقات استراتژیک مایکروسافت را بر عهده دارد.

Ray Ozzie 

وبلاگ شخصی Ray Ozzie

     بیل گیتس در این زمینه می گوید: این یک تصمیم سخت برای من بود. وی می گوید: "همانطور که خود را برای این تغییر کاری آماده می کنم اطمینان کامل دارم که مسیر مایکروسافت درخشان تر از گذشته ادامه پیدا خواهد کرد."

     متن کامل اين خبر در سايت رسمی شرکت مايکروسافت

------------------------------------------------------------------------------------

Bill & Melinda Gates Foundation

سايت رسمی بنياد خيريه ی بيل و مليندا گيتس

منبع: WinBETA & MOBASOFT-CTIS

نویسنده : ; ساعت ٧:٤٦ ‎ق.ظ ; ٢٧ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ هشدار جدی برای کاربران ياهو !

Yahoo!به نقل از سایت یاهو، كرم رايانه ای جديدی با عنوان يامنر (Yamanner) خدمات ايميل شركت ياهو را مورد هدف خود قرار داده است.

     اين كرم رايانه ای كه در قالب ايميلی با عنوان New Graphic Site برای دارندگان ايميل ياهو ارسال می شود، پس از اجرا اقدام به جمع آوری آدرس های ايميل موجود در پوشه ها و ليست ارتباط (Contact List) صندوق پستی كاربر كرده و به سرعت نمونه ای از ايميل آلوده را به آدرس های جمع آوری شده ارسال می كند. همچنين اين كرم رايانه ای با اتصال به سايتی به آدرس http://www.av3.net/index.htm كپی ای از اطلاعات جمع آوری شده را به سايت مذكور ارسال می كند.

      به گفته ی كارشناسان شركت سيمانتک (سازنده ی نرم افزار ضد ويروس نورتون) اين كرم رايانه ای برخلاف عملكرد ساير كرم های مشابه كه برای فعال شدن نياز به باز كردن فايل ضميمه آلوده دارند، بدون نياز به باز كردن چنين فايل آلوده ای و Warningتنها به وسیله ی باز نمودن متن نامه ی ارسالی فعال می شود.Warning

     شركت ياهو به كاربران خود توصيه كرده است كه علاوه بر حذف نامه هايی با عنوان ياد شده (New Graphic Site) كه از سوی فردی با نام Varies و آدرس ايميل av3@yahoo.com ارسال می شوند، به روز رسانی نرم افزارهای امنيتی رايانه ی خود را نيز در اولويت كاری خود قرار دهند.

     ذكر اين نكته الزاميست كه اين كرم رايانه ای امكان اجرا در نسخه ی جديد ايميل ياهو كه با نام Yahoo! Mail BETA شناخته می شود را نداشته و تنها كاربرانی كه از نسخه ی پيشين اين بخش از خدمات سايت ياهو استفاده می كنند در معرض خطر قرار دارند.

     Warning در صورتی که فاقد نرم افزار امنيتی بر روی سيستم عامل خود می باشيد٬ بسته ی نرم افزاری BitDefender را از ليست TOP Downloads در سمت چپ وبلاگ يا در معرفی نرم افزار (۸) که ۶ پست قبل می باشد دريافت نماييد.

منبع: IrInfoTech

نویسنده : ; ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ ; ٢٥ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ آموزش (۵)

Windows XP Connection  چند ترفند در Connection: تمامی این ترفند ها در صفحه ی Properties از کانکشن شما می باشد. برای ورود به این صفحه، هنگامی که کانکشن خود را باز نمودید بر روی دکمه ی Properties کلیک نموده و وارد این صفحه شوید.

     اشغال بودن خط ISP - حتما بارها برای شما پیش آمده است که هنگام اتصال به ISP مورد نظر خود با اشغالی خط مواجه شده باشید. در سیستم عامل ویندوز XP ویژگی ای موجود است که در این زمینه به کمک شما می آید. در صفحه ی Properties بر روی دکمه ی Alternates در وسط صفحه کلیک کنید. در اینجا شما می توانید بوسیله ی دکمه ی Add سایر شماره تلفن های ISP خود را وارد نموده تا در صورت اشغال بودن هر شماره، کانکشن به صورت اتوماتیک شماره ی بعدی را شماره گیری نماید.

     انتخاب سرعت اینترنت و قطع صدای مودم - شما می توانید سرعت ارتباطی خود را با اینترنت انتخاب نمایید. برای این کار در صفحه ی Properties بر روی دکمه ی Configure کلیک نموده و از صفحه ی باز شده در قسمت Maximum speed از منوی موجود سرعت اتصال را انتخاب نمایید. (( * پیشنهاد می گردد برای خطوط ایران که از سری کارت های E1 و با سرعت 56K استفاده می شود، سرعت را بر روی 57600 تنظیم نمایند. چون مقادیر بالاتر سرعت اتصال شما را افزایش نمی دهند، بر عکس کاهش می دهند. * )). در همین صفحه آخرین قسمت Enable modem speaker می باشد که شما می توانید با فعال کردن یا غیر فعال کردن چک باکس روشن بودن یا قطع بودن صدای مودم خود را تعیین کنید.

     نپرسیدن Username, Password, Phone Number توسط کانکشن - اگر شما از U,P,P ثابتی استفاده می کنید، می توانید پس از وارد نمودن آن در کانکشن و فعال کردن این گزینه دیگر نیازی به وارد کردن آن نداشته باشید. در صفحه ی Properties از منوی بالای آن بر روی زبانه ی Options کلیک نمایید. سپس در قسمت Dialing Options شما می توانید به این ویژگی ها دسترسی داشته باشید. از منوی Prompt for name and password, certificate, etc شما می توانید پرسیدن Username & Password را غیر فعال کنید. از منوی Prompt for phone number شما می توانید پرسیدن شماره تلفن را غیر فعال کنید.

     تنظیمات شماره گیری مجدد - در قسمت Redialing Options شما می توانید در منوی اول تعداد دفعاتی که کانکشن در صورت بر قرار نشدن ارتباط مجددا سعی کند را تعیین کنید، و در منوی دوم شما می توانید مدت زمانی که پس از بر قرار نشدن ارتباط کانکشن مجددا شروع به بر قراری ارتباط کند را بر حسب ثانیه وارد نمایید. در منوی سوم شما می توانید تعیین کنید در صورتی که هیچ گونه ارسال و دریافت اطلاعات صورت نگرفت، یعنی به اینترنت وصل هستید اما هیچ کاری انجام نمی دهید، پس از چه مدت کانکشن به صورت اتوماتیک ارتباط را قطع کند.

     حذف کلیه ی فایل های Temp - فایل های temp فایل هایی هستند که توسط استفاده از سیستم عامل ویندوز، نصب و یا حذف نرم افزارها، و همچنین سایر کار هایی که با ویندوز انجام می دهیم ساخته می شوند. و در اصل هیچ گونه کاربردی برای ما ندارند. در بعضی موارد حجم اشغالی هارد دیسک توسط این فایل ها بسیار زیاد شده و به مقدار قابل توجهی می رسد. جهت حذف این فایل ها وارد اجرا کننده ی Run شوید. (از منوی Start انتخاب کنید و یا کلید نماد ویندوز بر روی کیبورد به همراه کلید R). سپس عبارت %temp% را تایپ نموده و بر روی OK کلیک کنید. فلدری که مشاهده می کنید کلیه ی فایل های Temp موجود بر روی سیستم عامل شما می باشند که می توانید با خیال آسوده تمامی آن ها را حذف نمایید.

     DirectX Diagnostic Tool - بوسیله ی این نرم افزار موجود در سیستم عامل ویندوز XP شما می توانید به گزارش کاملی از بخش سخت افزاری سیستم خود دست یابید. همچنین در صورت وجود مشکلی در یک بخش، این نرم افزار گزارشی در این زمینه به شما ارائه می دهد. هنگام اجرای اولیه مانیتور شما خاموش و روشن می شود که نگران این موضوع نباشید، چون کارت گرافیک شما را می خواهد بررسی کند. جهت دست یابی به این نرم افزار وارد اجراگر Run شوید. (از منوی Start انتخاب کنید و یا کلید نماد ویندوز بر روی کیبورد به همراه کلید R). سپس عبارت dxdiag را تایپ نموده و بر روی OK کلیک کنید.

منبع: MOBASOFT-CTIS 

نویسنده : ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ ; ۱٤ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ Google - Yahoo! - MSN

Google - Yahoo! - MSN

گوگل، انتخاب اول ‌۵۰ درصد كاربران اينترنت آمريكا

     شهروندان آمريكايی ماه آوريل ۳/۵ ميليارد مرتبه جست ‌و جوی اينترنتی داشتند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، ‌۵۰ درصد از كاربران اينترنتی در آمريكا موتور جست ‌و جوگر گوگل را به عنوان منبع اوليه‌ ی جست ‌و جوی خود انتخاب می ‌كنند. در اين ميان، سهم گوگل در بازار جست ‌و جوی اينترنتی ‌۴۷ درصد بوده است و پس از گوگل، ياهو با ‌۲۲ درصد در مكان دوم است و MSN مايكروسافت نيز كه شاهد ‌۱۲ درصد كاهش سهم خود بوده است، ‌۱۱ درصد از مراجعان اينترنتی را در ماه آوريل به سمت خود كشاند.

 

ياهونيوز، پرمخاطب ‌ترين سايت خبری اينترنتی در هشت ماه گذشته اعلام شد

     به گزارش سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، نتايج يک مطالعه نشان می ‌دهد: در ماه آوريل، حدود ۷/۲۵ مليون كاربر اينترنتی به سايت خبری ياهو مراجعه كردند كه اين ميزان ‌۱۰ درصد بيشتر از سال ‌۲۰۰۴ است. پس از ياهونيوز، سايت CNN با ۷/۲۳ ميليون مخاطب در رده‌ ی دوم و سايت MSNBC با ‌۲/۲۳ ميليون نفر در رده ی سوم قرار گرفت. نتايج اين مطالعه همچنين نشان می ‌دهد، سايت خبری گوگل، با ۷/۹ مليون مخاطب در ماه آوريل، در رده ی يازدهم جای دارد كه ۱۹ درصد افزايش را نسبت به سال ‌2004، نشان می ‌دهد؛ از ميان، خبرگزاری ‌ها نيز آسوشيتدپرس توانست ‌۱/۶ مليون مخاطب خبری داشته باشد.

 

مايكروسافت رسما وارد بازار جهانی امنيت دسک ‌تاپ می ‌شود

     شركت مايكروسافت با عرضه ی نرم‌افزار آنتی‌ ويروس "Live Onecare" در هفته‌ ی آينده، رسما وارد بازار جهانی امنيت دسک ‌تاپ خواهد شد. به گزارش سرويس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، مايكروسافت اعلام كرد: اين نرم ‌افزار از ماه نوامبر در غالب نسخه ی آزمايشی به صورت رايگان در دسترس بوده است، اما از هفته ی آينده مشتريان قادر به خريد نهايی اين محصول خواهند بود.

     بهای اشتراک اين نرم‌افزار، سالانه به قيمت ۹۵/۴۹ دلار است و می ‌تواند بر روی سه رايانه ی شخصی با ويندوز XP نصب ‌شود؛ به عبارت ديگر، ‌۹۸ درصد از خانه‌ های آمريكا، قادر به مشترک شدن يک نسخه‌ از آن هستند. براساس اين گزارش، OneCare، دارای نرم ‌افزار های پشتيبانی، آنتی ‌ويروس و فايروال است و از فناوری دفاعی ضد جاسوسی ويندوز مايكروسافت نيز بهره می ‌برد.

منبع: ایسنا

 

فارسی ساز ویندوز از طرف مایکروسافت، عرضه شد

     اکثر قسمت های ویندوز که کاربرد زیادی دارند توسط این فارسی ساز (LIP) ترجمه شداند و از همه جالب تر آنکه برخی از قسمت های کلیدی راهنمای ویندوز (Help) نیز توسط مایکروسافت فارسی شده است که این امر به آموزش و یادگیری اصول ویندوز برای افراد مبتدی کمک فراوانی خواهد کرد. برای استفاده از این نرم افزار باید قانونی بودن ویندوز شما توسط سایت کنترل شود.

صفحه ی اصلی

منبع: WinBETA

نویسنده : ; ساعت ٩:٢٩ ‎ق.ظ ; ۱٤ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ شناسايی افراد خاموش (Invisible) در ياهو مسنجر

 Buddy Check به کمک نرم افزار کم حجم Buddy Check به طور آسان می توانيد افرادی را که در ليست ياهو مسنجر شما آن هستند و خود را خاموش (Invisible) نشان می دهند را شناسايی کنيد. پس از دانلود نرم افزار از لينک زير با حجم ۳۲۶ کيلوبايت آن را نصب و اجرا نماييد. طريقه ی ثبت نرم افزار توضيح داده شده است. لطفا آن را بخوانيد٬ چون روش خاصی دارد. 

     بر روی OK کليک کنيد. صفحه ی اصلی برنامه نمايان می شود. در منوی بالا بر روی گزينه ی Accounts کليک کنيد و سپس بر روی Add/Edit. حالا بر روی Add کليک کنيد و آی دی خود و کلمه ی عبور آن را وارد و تأييد کنيد. مجددا بر روی Accounts کليک کنيد و Connect را انتخاب کنيد. پيغامی نشان می دهد که از شما می پرسد تمامی افرادی را که در ليست شما هستند وارد کند يا نه و شما با تأييد اين پيغام تمام افراد را در ليست وارد می کنيد.

Buddy Check

     به همين ترتيب می توانيد در صورتی که از چند آی دی استفاده می کنيد آن ها را هم وارد کنيد.جهت تعيين مدت زمانی که نرم افزار وضعيت افراد را چک کند٬ شما می توانيد از منوی بالا بر روی File و سپس Perfences کليک کنيد. از منوی ظاهر شده چک باکس هشتم (Check Every) را بيابيد و زمان مورد نظر را بر حسب دقيقه وارد کنيد.

     Warning اين نرم افزار توسط ويژه نامه ی کليک شماره ی ۹۵ متعلق به روزنامه ی جام جم به شماره ی ۱۷۲۸ در مورخه ی ۰۷/۰۳/۸۵ معرفی شده است و هر گونه عواقب ناشی از استفاده ی اين نرم افزار بر عهده ی اين ويژه نامه است.

     **مهم: جهت ثبت دائمی برنامه (Register) ابتدا کرک را دانلود نماييد و در فلدری که اين نرم افزار را نصب کرده ايد کرک را کپی کنيد. پيغامی نمايان می شود که فايل موجود است شما بر روی "Yes" کليک کنيد. سپس نرم افزار را اجرا نموده و بر روی "Register" کليک نماييد. سپس نام و شماره سريال زير را وارد کنيد.    

سايت اصلی / لينک مستقيم دانلود / کرک / شماره سریال

منبع: ویژه نامه ی کلیک از روزنامه ی جام جم

نویسنده : ; ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱٠ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ بازی کامپيوتری انرژی هسته ای !!

     بهمن، فرمانده نيروهای ويژه، مأموريت نجات يكی از متخصصان هسته‌ ای ايران را بر عهده دارد و در ۸ مرحله تلاش می ‌كند تا مأموريت خود را به نحو احسنت به پايان برساند. اما در پايان، مأموريتی بزرگتر در انتظار اوست.

     به گزارش خبرگزاری فارس، اين پيرنگ اولين بازی رايانه ‌ای انرژی هسته‌ ای است كه مسئولان اتحاديه ی انجمن اسلامی دانش ‌آموزان ساخت آن را آغاز كردند و قول داده‌ اند كه امسال در بين نوجوانان عرضه شود.

Photo

     بازی رايانه ‌ای انرژی هسته ‌ای يک داستان جذاب است كه در ۸ مرحله طراحی شده است. در اين بازی با سعيد كوشا آشنا می شويد كه يكی از متخصصان انرژی هسته ‌ای ايران است و به همراه همسر خود عازم سفر كربلا می ‌شود. آن ها در بين راه گرفتار نيرو های اشغال گر شده و آمريكايی ‌ها كه به هويت دكتر كوشا پی ‌برده‌اند، آن ها را به نقطه‌ ای نامعلوم منتقل می ‌كنند. اما در ايران بهمن، فرمانده ی نيرو های ويژه و هم رزم پدر دكتر كوشا، كه در جنگ شهيد شده است، مأمور نجات آن ها می ‌شود. 

     بهمن، مردی ۴۰ ساله و با اراده است كه برای نجات دكتر كوشا متخصص جوان ۳۰ ساله و همسرش در هر مرحله مبارزه می ‌كند و با خطرات بسياری مواجه می شود. فضای اين داستان به چند كشور نيز برده می ‌شود كه به جذابيت اين بازی می ‌افزايد. اين بازی ويژگی خاصی نيز دارد و آن واقعه ‌ای است كه در پايان بازی به وقوع می ‌پيوندند. در حقيقت در كنار روند تعقيب و گريز اين بازی و هدف نجات دكتر كوشا و همسرش، در پايان مرحله هشتم مأموريتی بزرگ در انتظار بهمن خواهد بود كه اشتياق به گذراندن هر مرحله را بيش ‌از پيش افزايش می دهد.

 Photo

     اتحاديه ی انجمن اسلامی دانش ‌آموزان در نظر دارد كه اين بازی با قيمت مناسب در اختيار دانش ‌آموزان قرار گيرد تا همه ی مخاطبان بتوانند از آن استفاده كنند. اسم شخصيت ‌های اين داستان به طور كامل نهايی نشده است و سازندگان در نظر دارند كه اسامی به روند داستان هويت ببخشد و متناسب با شخصيت ها انتخاب شود. در حال حاضر اين بازی در مرحله ی صدا گذاری قرار دارد و تا تيرماه مراحل ساخت بازی كامل می ‌شود.

منبع: فارس

نویسنده : ; ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ; ٦ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ معرفی نرم افزار (۸)

 

BitDefender 9.5 Pro (Antivirus-Firewall-Antispyware-Antispam)

Main Site - Iranian Site

Download - Keygen - Size: 18.8 MB

 

Microsoft Windows Media Player 11 (BETA) 

Microsoft Windows Media Player 11

For download and more info: Click Here

منبع: MOBASOFT

نویسنده : ; ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ٢ خرداد ۱۳۸٥
تگ ها:
comment نظرات () لینک