مباسافت


+ زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل افزوده شد

 

 گوگل زبان فارسی را به زبان‌های سرویس Google Translate که به‌طور خودکار ترجمه به یک زبان یا برگرداندن متن از آن زبان به زبان‌های دیگر را فراهم می‌کند، افزود.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گوگل اظهار امیدواری کرده است این سرویس که به نشانی http://translate.google.com قابل دسترس است، برای برقراری ارتباط مورد استفاده افراد داخل و خارج از ایران قرار بگیرد.

به گفته یکی از دانشمندان گوگل، این سرویس خالی از ایراد نیست از این رو احتمال بروز اشتباه وجود دارد و این سرویس در حال حاضر برای ترجمه بین زبان انگلیسی و فارسی بهینه شده اما گوگل در حال کار برای بهبود ترجمه بین فارسی و زبان‌های دیگر Google Translate است.

در اینجا آزمایش می کنیم:

"من قصد دارم به سالمندان کمک کنم"

شما می توانید ترجمه متن فوق را به انگلیسی در سایت گوگل از لینک ذیل مشاهده کنید:   مشاهده متن

نویسنده : ; ساعت ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; ٢٩ خرداد ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک

+ Windows Azure

شرکت مایکروسافت در نظر دارد از ماه آینده جزئیات بیشتری را پیرامون سیستم‌عامل مجازی خود موسوم به Windows Azure منتشر کند.

این شرکت نرم‌افزاری سال گذشته برای نخستین بار سیستم‌عامل جدید خود مبتنی بر اینترنت(Cloud) را طی یک همایش در معرض دید عموم قرار داد. قرار است که برخی قابلیت‌های این سیستم‌عامل، برای انجام آزمایش و به صورت رایگان تا پایان سال جاری میلادی عرضه شود.

مایکروسافت اعلام کرده است که ابزارهای Azure را روی پایگاه‌های داده خود اجرا خواهد کرد که بر اساس نیازهای کاربران، این منابع کامپیوتری تغییر می‌کنند.

"آلیسون واتسون"(Allison Watson) مدیر مرکز تولید سیستم‌عامل Azure در شرکت مایکروسافت طی یک مصاحبه اعلام کرد که این شرکت طی کنفرانس "شرکای جهانی مایکروسافت" که از 13 تا 16 ژوئیه در نیو اورلئان برگزار می‌شود، جزئیات مربوط به این سیستم‌عامل را به همراه نحوه همکاری شرکت‌ها در تکمیل این نرم‌افزار جامع اعلام خواهد کرد.

مایکروسافت هم‌اکنون اعلام کرده است که در زمینه قیمت، Azure را ارزان‌تر از سیستم‌های عامل مشابه وارد بازار کرد و رقابت سختی را در این زمینه به‌وجود خواهد آورد.

غول نرم‌افزاری جهان همچنین خاطرنشان کرده است که احتمال دارد در جریان استفاده از پایگاه‌های داده با دیگر شرکت‌ها همکاری کند، اما واتسون اعلام کرده است که جزئیات بیشتر در این زمینه را ماه آینده تشریح خواهند کرد.

Azure به معنای رنگ نیل، آسمان نیلگون، لاجوردی رنگ می باشد.

وب سایت رسمی:

www.microsoft.com/azure/windowsazure.mspx

منبع: ایتنا

نویسنده : ; ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ ; ٢۸ خرداد ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک

+ انقلاب اینترنتی در راه است...

مدیر مؤسسه غیرانتفاعی ثبت دامنه‌ها و نشانی‌های اینترنتی، آیکن، از توان بالقوه شبکه اینترنت برای تغییر اوضاع اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جهان می‌گوید.

Paul Tomei

پل تومی: من با وجود رکود اقتصادی بسیار خوش‌بینم. هرچند جزرومدی از تغییر در این رکود جهان‌شمول پیداست؛ اما آنها که از بحران اقتصادی و مشکلات مالی می‌گویند، باید چشم باز کنند تا ببینند شبکه جهانی اینترنت چگونه با شتاب، تمام معادلات فعلی دنیای ما را تغییر می‌دهد.

ما در آستانه دگرگونی عظیمی هستیم که هم جهان در حال توسعه و هم کشورهای توسعه یافته را در بر‌خواهد گرفت.

توسعه پر‌شتاب اینترنت همراه (با استفاده از گوشی‌های همراه) می‌رود که میلیاردها انسان، ابزار و دستگاه را در سراسر جهان با یکدیگر مرتبط کند تا بهره‌وری بیشتر صنایع و خرید و فروش آسان را جایگزین رکود اقتصادی فعلی جهان کند.

صاحبان گران‌ترین آپارتمان‌های منهتن (ایالات متحده)، مغازه‌داران حیدرآباد (هندوستان)، راهنماهای تور، دانش‌آموزان کشورهای در حال توسعه، هنرمندان جهان سوم، همه و همه یک وجه اشتراک دارند و آن، تلفن‌های همراهشان است. این قدرت انحصاری فردی، مخصوصا در دنیای در حال توسعه، روابط اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را تغییر داده است.

در زمان بحران‌های مالی، وقتی همه از شفافیت و مدیریت خوب حرف می‌زنند، بازخوردهای اقتصادی اینترنت می‌تواند ما را به اطلاعات دقیق مورد نظرمان برساند، خط‌مشی‌ها را تغییر دهد و ما را وادار به اتخاذ تصمیم‌های تازه‌ای بکند. البته باید در برابر فشارهایی که می‌تواند به از هم پاشیدن این شبکه منجر شوند، هم هوشیار باشیم.

از همان ابتدای دهه 90، زمانی که اینترنت در اختیار طبقه متوسط جامعه قرار گرفت، توانست در مدت زمانی کوتاه نقش تعیین‌کننده‌اش را در تجارت جهانی، ارتباطات، تفریحات، آموزش و خدمات‌رسانی به وضوح نشان دهد.

این تازه ابتدای راه بود
مشخص است که موج بعدی رشد و نوآوری اینترنت از کجا آغاز خواهد شد، از جهان در حال توسعه و مطمئنا متکی به کامپیوتر‌های شخصی نخواهد بود.

در حال حاضر در سراسر جهان، شاهد رشد بی‌سابقه اینترنت هستیم که با گسترش ارتباطات سیار، رابطه‌ای تنگاتنگ دارد. 10 سال پیش، تنها یکصد میلیون نفر در سراسر جهان از اینترنت استفاده می‌کردند، اما امروز 1.4 میلیارد نفر به شبکه دسترسی دارند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 2012 / 1391، شمار دارندگان تلفن همراه به 5 میلیارد نفر برسد که بسیاری از این تلفن‌ها قابلیت اتصال به اینترنت را خواهند داشت.

نتیجه منطقی این رشد و هماهنگی، حجم عظیمی از تبادل افکار و آراء در سراسر جهان، خصوصا کشورهای در حال توسعه خواهد بود. تنها در هندوستان بیش از 9 میلیون تلفن همراه در ماه خریداری می‌شود.

توسعه شبکه‌های تلفن همراه در کنار استفاده از تلفن‌های هوشمند به‌روز و سایر ابزارهای مرتبط با اینترنت، باعث جهش اقتصادی کشورهای در حال توسعه، عبور آنها از مرزهای تجارت سنتی و پشت سر گذاشتن موانع ورودشان به تجارت جهانی می‌شود.

معرفی نسل جدیدی از سیستم‌عامل‌های تلفن‌های همراه مانند آندروئید گوگل و آی‌فون نیز تحول بزرگی را در گسترش بازخورد‌های اجتماعی، تجاری و سیاسی آن‌چه اینترنت بستر اولیه‌اش را فراهم کرده، ایجاد نموده است. این بازخورد‌ها می‌تواند روند جمع‌آوری اطلاعات، تحلیل آنها و تصمیم‌گیری نهایی را در شرکت‌ها و حتی دولت‌ها عوض کند. در دنیایی که حقیقتا شبکه‌ای شده، تصمیمات بر پایه اطلاعات به‌روزی اتخاذ خواهد شد که حاصل بازخوردهای شبکه هستند.

یکی از مهم‌ترین این اثرات در اقتصاد، تأثیر آن در زنجیره تأمین و پایین آمدن موجودی کالاهای انبار است. بخش‌های تولید و خرده‌فروشی نیز از اطلاعات شفاف حاصل از تجارت جهانی سود خواهند برد. بنابراین هر قدر شبکه گسترده‌تر شود، قیمت‌ها پایین‌تر خواهند آمد و رشد اقتصادی بیشتری خواهیم داشت.

البته در بخش خدمات حرفه‌ای، بهداشت و سلامت و خدمات دولتی شاهد این شتاب نخواهیم نبود. اطلاعات موجود در این شبکه‌ها در دسترس همگان نیست و در نتیجه اینجا سود حاصل از رشد شبکه اطلاعاتی حرف اول را می‌زند.

مشکلات حاصل از گسترش شبکه
نفوذ سریع اینترنت در جهان، مفهومی ضمنی است؛ به این معنی که اگر صنعت با همین سرعت حرکت کند، تا دو یا سه سال آینده، 1.5 میلیارد کاربرد جدید اینترنت خواهیم داشت، یعنی تعداد کاربران ظرف این چند سال، دو برابر خواهد شد. از طرف دیگر این شبکه فقط مختص انسان‌ها نخواهد بود و ارتباط دستگاه با دستگاه را هم شامل خواهد شد.

معرفی پروتکل اینترنت (فراهم‌آورنده اطلاعات) نسخه 6 به معنی افزایش تعداد نشانی‌های موجود در شبکه از 4.2 میلیارد به 340 میلیارد میلیارد میلیارد نشانی خواهد بود. همراه با توسعه گسترده ارتباطات بی‌سیم، این به معنی ارتباط اینترنتی تمام اجزای جهان با یکدیگر است.

تولید‌کنندگان خودرو و سازندگان هواپیماها، خود را برای ایجاد این ارتباطات آماده می‌کنند. این ارتباطات علاوه بر شبکه‌های عمومی شامل شبکه‌های اختصاصی مانند فرکانس‌های خاص رادیویی نیز خواهد بود.

اما این را نباید فراموش کرد که توسعه سریع اینترنت، تهدیدی بالقوه برای تکه‌تکه شدن آن نیز به شمار می‌آید. به عنوان مثال وجود شبکه‌ای از گروه‌های سیاسی با آرای متفاوت می‌تواند به این ترس دامن بزند. یا نمونه دیگر آن، تکه‌تکه شدن شبکه به واسطه استفاده کاربران از زبان‌های مختلف است.

ارتباط میان کاربران اینترنتی به واسطه 1.3 میلیارد کامپیوتر شخصی که بیشتر ساکن کشورهای توسعه‌یافته هستند، با میلیاردها کاربر اینترنت همراه در کشورهای توسعه‌یافته و کمتر توسعه‌یافته هم خالی از اشکال نیست. تنها امکان حضور برابر در شبکه و استفاده یکسان از امکانات آن، می‌تواند شرایط عادلانه‌ای را برای همه کاربران آن در اقصی نقاط جهان فراهم کند.

  • منبع: خبرآنلاین
نویسنده : ; ساعت ۱:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱٤ خرداد ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک

+ انتقال وجه اینترنتی از بانک صادرات ایران به کلیه بانک های کشور

بانک صادرات ایران     بانک صادرات ایران به عنوان اولین بانک کشور سیستم انتقال وجه اینترنتی به کلیه بانک های کشور را راه اندازی نمود. به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران در راستای جوابگویی به انتظارات مشتریان، تامین رفاه، جلب رضایتمندی و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه آنان، سیستم انتقال وجه اینترنتی از بانک صادرات به کلیه بانک های کشور امکانپذیر شده است.

     بر اساس این گزارش کلیه مشتریان سرویس بانکداری اینترنتی بانک صادرات ایران می توانند با ورود به بخش عملیات حساب سایت بانکداری اینترنتی و انتخاب گزینه انتقال وجه بین بانکی (ساتنا) راسا و بصورت آن لاین تا سقف 60 میلیون ریال نسبت به انتقال وجه به حساب های مشتریان کلیه بانک های کشور اقدام و از این خدمت نوین بهره مند گردند.

     گفتنی است متقاضیان استفاده از این خدمت نوین می بایست به سایت بانک صادرات ایران به آدرس www.bsi.ir مراجعه نمایند و پس از تکمیل فرم عضویت بخش بانکداری اینترنتی و دریافت دستگاه رمز ساز (OTP) قادر خواهند بود از خدمات متنوع سیستم بانک داری اینترنتی شامل: انتقال وجه به حساب های بانک صادرات و کلیه حساب های بانک های کشور، پرداخت قبوض، تعیین مبلغ چک و مشاهده صورتحساب استفاده نمایند.

منبع: روابط عمومی بانک صادرات ایران

نویسنده : ; ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱ خرداد ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک