مباسافت


+ محبت باران

حتی

بی ابر آسـمـــان

          محبت بارانت می کنم

 

Lovely Cloud

نویسنده : ; ساعت ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ ; ٢٩ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ دیجیتالی شدن به سبک ایرانی و ایرانی شدن به سبک دیجیتال

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در زبان انگلیسی تعبیری رواج یافته است که می‌گویند: Electronic for everything (منظور الکترونیک برای همه چیز) و "E" در کنار موضوع‌های مختلف به کار می‌رود، این عبارت کنایه از فرایندی است که جامعه‌شناسان از آن به دیجیتالی شدن "digitalisation" یا "الکترونیکی" electeronization شدن نام می‌برند.

به اعتقاد کارشناسان، الکترونیکی یا دیجیتالی شدن فرایندی است که انسان از طریق ابزارها، فنون و رسانه‌های دیجیتالی مانند شبکه اینترنت و رایانه به تولید، تکثیر، اشاعه و انتشار نمادها و معانی می پردازد و از طریق آن‌ها زندگی خود را سامان و معنا می‌بخشد.

در نتیجه رشد و گسترش رسانه‌های دیجیتالی و الکترونیکی و افزایش کاربرد آن‌ها در تمام ابعاد زندگی روزمره از فعالیت‌های تجاری بزرگ بانکی، خرید و فروش رایانه‌یی و آموزش از راه دور رایانه‌یی گرفته تا آشپزی و کارهای جزئی درون خانه، فرایند دیجیتالی شدن نیز گسترش یافته است و در حال تغییر دادن عادات بنیادین ما در زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.

امروزه در آموزش، دانش‌آموزان و دانشجویان متقاضی استفاده هرچه بیش‌تر تکنولوژی‌های آموزشی دیجیتالی هستند و کلاس های بدون تصویر و صدا و بدون کاربرد پاور پوینت برای آن‌ها ملال آور و بهتر است بگوییم غیرقابل تحمل شده است یا در آشپزخانه‌ها نیز سال‌هاست که ماکرویو و ماشین لباسشویی و دیگر وسایل تماما مجهز به برنامه‌ها و دستورهای از پیش تعیین شده رایانه‌یی برای انجام فعالیت‌های خود شده‌اند و دیگر نیازی به تنظیم دستی آن‌ها نیست.

...
ادامه مطلب
نویسنده : ; ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ٢٢ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها:
comment نظرات () لینک

+ پیچ آخر!

گاهی در پیچ و خم های زندگی سرت را بالا بگیر

Road

شاید پیچ آخر باشد!

> منبع: کوته کلامم

نویسنده : ; ساعت ٢:۳۳ ‎ق.ظ ; ۱۸ فروردین ۱۳۸٩
تگ ها: پیچ آخر
comment نظرات () لینک

+ دوربین فیلم برداری متفاوت سامسونگ

شرکت کره ای سامسونگ از تولید یک دستگاه دوربین فیلمبرداری فشرده به نام SMX-C20UN خبر داد.

به گزارش اخبار خارجی موبنا به نقل از موبایل واک، دوربین فیلمبرداری SMX-C20UN سامسونگ از قابلیت های جالبی نسبت به سایر دوربین ها برخوردار است، لنز دستگاه قابلیت چرخش دارد و به این ترتیب از خستگی دست هنگام فیلمبرداری جلوگیری می کند.

SAMSUNG SMX-C20UN Ultra Compact Digital Memory Camcorder

این دستگاه همچنین به کاربر امکان می دهد که فایل ها را مستقیما بر روی دوربین بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر ویرایش و مجزا کند.

ویژگی دیگر این دروبین فیلمبرداری‌ با فاصله‌ زمانی‌ است که به کاربر امکان می دهد ویدیوهای سرگرم کننده بسازد.

قیمتی که سامسونگ برای SMX-C20UN در نظر گرفته 200 دلار است و از هم اکنون در دسترس کاربران قرار دارد.

> منبع: موبنا

> خبر در سایت سامسونگ

 

نویسنده : ; ساعت ٦:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱٧ فروردین ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ اصلاحیه بسیار مهم و فوری مایکروسافت

Microsoft Internet Explorerدر پی افزایش سوءاستفاده ها از آسیب پذیری جدید و اصلاح نشده IE مایکروسافت یک اصلاحیه خارج از روند را منتشر کرد.

مایکروسافت  یک به روزرسانی امنیتی فوری (Microsoft Security Bulletin MS10-018 - Critica) را منتشر کرده است که در آن 10 حفره امنیتی در IE از جمله یک آسیب پذیری بسیار خطرناک را که کد سوءاستفاده  آن در دسترس عموم است و چندین آسیب پذیری دیگر را اصلاح کرده است.

این به روز رسانی که مایکروسافت  روز دوشنبه خبر از انتشار آن داده بود، اصلاح 9 آسیب پذیری را که به صورت خصوصی گزارش شده و یک آسیب پذیری را که به صورت عمومی افشا شده است، در بر می گیرد. بنا بر گزارش مایکروسافت، خطرناک ترین آسیب پذیری ها در اصلاحیه مذکور، به مهاجم امکان اجرای کد از راه دور و یا در اختیار گرفتن کنترل رایانه قربانی را می دهد. این اتفاق در صورتی می افتد که کاربر از یک وب سایت آلوده توسط IE بازدید به عمل آورد.

کاربران IE8 و ویندوز 7 نسبت به حفره امنیتی به کار رفته در حملات اخیر، آسیب پذیر نیستند ولی اصلاحیه مذکور را کاربران ویندوز 2000، ویندوز XP، ویندوز سرور 2003 و 2008، ویستا و ویندوز 7 باید دریافت و نصب کنند.

بولتن امنیتی مذکور همچنین شامل دو اصلاحیه دیگر با درجه امنیتی مهم است که یک آسیب پذیری را در movie maker و Microsoft Producer 2003 و هفت آسیب پذیری را در اکسل برطرف می کنند. کاربران ویندوز xp، ویندوز ویستا و ویندوز 7، همچنین کاربران Office XP، Office 2003، 2007 Microsoft Office System، Office 2004 و  2008 بر روی  Mac، Office Excel Viewer، Office Compatibility Pack for Word، Excel و PowerPoint 2007 ، Office Sharepoint Server 2007 و  Producer 2003 لازم است اصلاحیه های مذکور را نصب کنند.

* جهت به روز رسانی، به WindowsUpdate مراجعه کنید.

> منبع: ماهر - www.certcc.ir

> خبر در سایت مایکروسافت:

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms10-018.mspx

 

نویسنده : ; ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱٤ فروردین ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک