مباسافت


+ چگونگی تفکیک SmS فارسی و لاتین

  • هنگام ارسال SmS به زبان گوشی خود دقت کنید!

SMS farsi english

شاید تاکنون نمی‌دانستید که پیا‌مک‌هایی که فقط حاوی علامت سوال یا هر نوع علامت دیگر باشند، بسته به زبان گوشی‌ها، تعرفه‌ی متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال اگر مشترک زمانی که می‌خواهد پیامکی فقط حاوی علامت ارسال کند، زبان گوشی‌اش فارسی باشد، پیامک او فارسی محاسبه شده و زمانی که زبان گوشی او لاتین باشد، پیامش لاتین محاسبه می‌شود.

هم‌چنین این موضوع در پیام‌هایی که فقط حاوی اشکال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی که اگر زبان گوشی‌ مشترک فارسی باشد، پیامک او فارسی محسوب شده و زمانی که زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی که با حرف فارسی شروع شده و با شکل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

محاسبه‌ی هزینه‌ی ارسال پیامک‌ فاقد محتوا چه‌طور انجام می‌شود؟
ممکن است برخی مشترکان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامک خالی اقدام کنند، این دسته از مشترکان باید توجه داشته باشند که هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی کنند تا آن پیامک فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامک لاتین باشد، حتی پیامک خالی نیز برای آن‌ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامک لاتین را پرداخت کنند.

تعرفه پیامک‌هایی که فقط حاوی عدد هستند؟
در پیامک‌هایی که فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می‌کند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می‌شوند.
اما در برخی از گوشی‌هایی که امکان ارسال پیامک فارسی دارند، اعداد به صورت فارسی تایپ نمی‌شوند که ظاهرا امکان استفاده از اعداد فارسی در نرم‌افزار پیامک فارسی پیش‌بینی و لحاظ شده که مشترکان بعد از دانلود می‌توانند اعداد فارسی را نیز تایپ کنند.

نحوه‌ی محاسبه‌ی تعرفه‌ی پیامک‌های حاوی هر دو حروف لاتین و فارسی؟
پیامک‌هایی که با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه پیدا کنند، فارسی محاسبه شده و برعکس اگر پیامکی با زبان لاتین شروع شود و با فارسی ادامه یابد، لاتین محاسبه می‌شود که البته ظاهرا همراه اول اعلام کرده که به نفع مشترکان پیامک‌هایی که با لاتین شروع شده و با فارسی ادامه یافته ولی کاراکتر فارسی آن بیش‌تر از لاتین باشد را نیز فارسی محاسبه می‌کند.

> منبع: ایسنا

تعرفه ارسال SmS در شبکه همراه اول

  • دائمی

انگلیسی ٢٢٢ ریال          فارسی ٨٩ ریال

  • اعتباری

انگلیسی ٢۶۴ ریال         فارسی ١٠٨ ریال

 

تعرفه ارسال SmS کلیه سیم کارت ها در شبکه ایرانسل

  • ساعت اوج ترافیک (Peak)

انگلیسی ١۶٠ ریال         فارسی ١٠٠ ریال

  • ساعت غیر اوج ترافیک (Off-Peak)

انگلیسی ١٢٨ ریال         فارسی ١٠٠ ریال

تعرفه ارسال SmS در شبکه تالیا

١۶٠ ریال برای هر SmS

نویسنده : ; ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ ; ٢٩ خرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ ترفند: انتخاب چند فایل، فقط با یک کلیک ساده

یکی از مشکلاتی که خیلی از کاربران با ویندوز دارند، این است که برای انتخاب چند فایل در یک فولدر مجبور هستند کلید Ctrl را نگه دارند و روی فایل‌ها کلیک کنند. مشکل این روش این است که اگر ناگهان دست شما از روی کلید Ctrl برداشته شود، دوباره باید از اول تمام فایل‌ هایی را که می‌خواهید تک‌ تک انتخاب کنید.

این کار برای کاربران آزار‌دهنده و خسته‌ کننده است. با استفاده از این روش می‌توانید به‌ راحتی فایل‌ های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. این روش از ویندوز ویستا به بعد معرفی شد و چون یکی از ویژگی‌ هایی بود که به‌ صورت پیش‌ فرض غیرفعال بود، خیلی از کاربران از وجود آن آگاه نبودند.

Folder Options

برای فعال‌ کردن این گــزینه، ابتدا پنجره My Computer را باز کنید و سپس به بخش Folder Options بروید یا اینکه در منوی Start عبات Folder Options را جستجو کنید. در پنجره بازشده به تب View رفته و در آنجا گزینه زیر را تیک بزنید:

Use check boxes to selected items

سپس روی گزینه Ok کلیک کنید.

اگر در پیدا کردن Folder Options در ویندوز ویستا یا ٧ با مشکل مواجه شدید، تنها کافی است که در منوس استارت و در قسمت جست و جو Folder Options را تایپ کنید تا منوی آن برای شما ظاهر شود.

به‌ همین سادگی دیگر برای انتخاب فایل‌های مختلف نیازی به نگه‌داشتن کنترل ندارید و هر بار که ماوس را روی فولدر یا فایلی می‌برید، مربع کوچکی کنار آن نشان داده می‌شود که با کلیک روی آن می‌توان آن‌را به‌ حالت انتخاب شده درآورد.

مشاهده متن آموزشی به زبان انگلیسی در سایت رسمی ویندوز ٧

> منبع: جام جم آنلاین ـ کلیک

نویسنده : ; ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ ; ۱٤ خرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک

+ نخستین گوشی 2 سیم کارته نوکیا رونمایی شد.

نوکیا در کنفرانسی رسانه‌ای در نایروبی پایتخت کنیا ضمن معرفی آخرین گوشی‌های سری C خود، از سه گوشی جدید خانواده Nokia C1 به همراه گوشی دو سیم‌کارته Nokia C2 که در اواخر سه ماه آخر سال 2010 وارد بازار می‌شوند پرده‌برداری نمود.

Nokia C1

Nokia C1

مشاهده مشخصات

 

مقرون به صرفه‌ترین گوشی از سه قلوی ، (C1-00)، که قرار است با قیمت 30 یورو، بدون درنظر گرفتن مالیات، وارد بازار گردد اولین گوشی نوکیا بوده که مجهز به راه حل دو سیم‌کارتی 2 در 1 است.

الکس لمبیک، نایب رئیس نوکیا، در این باره گفت: «کاربران به آسانی با استفاده از یک دگمه قادر خواهند بود ضمن تغییر از یک سیم‌کارت به سیم‌کارتی دیگر، از مزایای کاهش نرخ مکالمات، استفاده راحت از موبایل در سفر از یک کشور به کشوری دیگر نیز بهره برند، به علاوه آن که آنها خواهند توانست سیم‌کارت شخصی خود را در صورتی که کل خانواده در یک گوشی سهیم هستند استفاده نمایند.» او افزود: «این قابلیتی عالیست که می‌تواند امکانات بیشتری را به یک گوشی مقرون به صرفه بیفزاید.»

Nokia C1 کاربران خود را به خصوص در مناطقی که دسترسی به برق محدود است، مجهز به یک باتری می‌نماید که با نگه داشتن 6 هفته شارژ در حالت standby در میان باتری‌های گوشی‌های نوکیا رکورددار است.

برخورداری از چراغ قوه‌ای استاندارد -وسیله‌ای که گاهی تنها منبع تولید نور به شمار می‌رود- و همچنین یک صفحه رنگی شفاف و رادیو FM به همراه جک استاندارد هدفون نشان دهنده آن است که در طراحی Nokia C1 ضمن تمرکز بر سرگرمی بر فراهم کردن راحتی بیشتر نیز توجه شده است.

استفاده هم زمان از دو سیم‌کارت قابلیتی است که گوشی Nokia C2 به همراه آن عرضه می‌گردد.

 

Nokia C2

Nokia C2

مشاهده مشخصات


در کنار تمامی قابلیت های Nokia C1 ، Nokia C2 توانایی فعال نگه داشتن دو سیم‌کارت را در یک زمان نیز داشته و کاربر می‌تواند وقتی گوشی روشن است تماس‌ها و پیام‌های متنی را که به هریک از سیم‌کارت‌ها ارسال می‌شود دریافت نماید.

سیم کارت اول در گوشی Nokia C2 در زیر باتری قرار می‌گیرد. سیم‌کارت دوم با داشتن قابلیت "تعویض با گوشی روشن"، قابلیتی که تنها در گوشی‌های نوکیا می‌توان یافت، می‌تواند حتی در حالی که گوشی موبایل روشن است نیز خارج شده و یا در گوشی قرار داده شود.

تجربه موسیقایی این گوشی با وجود رادیو FM و music player و حافظه بالای ذخیره موسیقی که با پشتیبانی از کارت حافظه micro-SD تا 32 گیگابایت قابلیت ارتقا دارد به آسانی امکان‌پذیر است.

هردو گوشی‌های دوم و سوم از خانواده Nokia C1، (C1-01 و C1-02)، گوشی‌های تک سیم‌کارتی بوده و به عنوان مقرون به صرفه‌ترین گوشی‌های نوکیا به شمار آمده که ضمن پشتیبانی از کارت حافظه micro-SD این قابلیت را دارند تا کاربران را مجهز به 32 گیگابایت حافظه برای موسیقی، عکسبرداری یا دیگر زمینه های مشابه مورد علاقه شان نمایند. هردوی این گوشی های جدید ضمن داشتن طراحی و رنگ‌هایی جالب مطابق سلیقه مصرف کنندگان و همچنین صفحات نمایش رنگی شفاف، خدمات وب گردی از طریق GPRS به همراه دسترسی به سرویس‌های وب مثل Nokia Messaging را نیز فراهم می‌کنند.

به علاوه، (C1-01) Nokia C1 به کاربران امکان فیلمبرداری و عکاسی با دوربین VGA را نیز می‌دهد.

> مشاهده متن خبر در سایت رسمی نوکیا

> منبع: ایتنا - Nokia PressRelease - GSMArena

نویسنده : ; ساعت ۸:٢۸ ‎ق.ظ ; ۱٤ خرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک