مباسافت


+ لطفا Like نکنید!

Dislike Facebook Like

  • این کاربران برای دو سال به وسیله فیس بوک ردیابی می‌شوند!

مقام‌های ذیربط در ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان به سازمان‌های دولتی این ایالت دستور داده‌اند که صفحات خود در شبکه اجتماعی فیس بوک را تعطیل و دکمه "Like" آن را نیز از وب سایت‌هایشان حذف کنند.

به گفته این مقام‌ها، فیس بوک با جمع‌آوری اطلاعات کاربران از این طریق، قوانین اتحادیه اروپا و آلمان را نقض می‌کند. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش می‌دهد که شرکت فیس بوک اتهام وارده از سوی مقام‌های ایالتی در آلمان را بی اساس دانسته‌اند.

دکمه "Like" یکی از پر طرفدارترین قابلیت‌های فیس بوک است که به کاربران اجازه اشتراک در صفحات مورد علاقه خود و دریافت اطلاعات منتشر شده در آن را می‌دهد. فیس بوک در آوریل سال 2010 میلادی از دکمه "Like" پرده‌برداری کرد اما به گفته مقام‌های ایالت مذکور، اطلاعات افرادی که وارد سایت فیس بوک می‌شوند یا بر روی دکمه یک صفحه فیس بوکی که در وب سایت خاصی نصب شده است کلیک می کنند، توسط فیس بوک در کامپیوترهای این شرکت در آمریکا ذخیره می‌شود و این کاربران برای دو سال به وسیله فیس بوک ردیابی می‌شوند.

مرکز مستقل حفاظت از حریم خصوصی (Unabhängige Landeszentrum für Datenschutz) ایالت اشلسویگ-هولشتاین طی بیانیه‌ای اعلام کرد سازمان‌های دولت ایالتی که از فیس بوک خارج نشوند و دکمه آن را از سایت‌های خود حذف نکنند، جریمه نقدی خواهند شد.

دولت آلمان طی سال‌های گذشته با چند شرکت اینترنتی از جمله گوگل درباره حفاظت از اطلاعات مربوط به حریم خصوصی کاربران برخوردهایی داشته است. قوانین آلمان در خصوص حریم خصوصی کاربران در اینترنت سختگیرانه ارزیابی می‌شود.

منبع خبر و گزارش کامل:   https://www.datenschutzzentrum.de/presse/20110819-facebook.htm

به نقل از ایسنا

 

نویسنده : ; ساعت ٤:٤٩ ‎ب.ظ ; ٢٩ امرداد ۱۳٩٠
comment نظرات () لینک

+ هـــشـت سالگی...

MOBASOFT Logo

سلام لبخند

 

تولد بلاگ مباسافت مبارک لبخند

 

ممنون از همراهی 8ساله‌ی تمام همراهان لبخند

 

محمدعلی

نویسنده : ; ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ ; ٢۳ امرداد ۱۳٩٠
تگ ها:
comment نظرات () لینک