مباسافت


دو تکنولوژی جديد مايکروسافت

Windows Live Local

Street Side

     مایکروسافت امروز امکان جدیدی از سرویس ویندوز لایو (Live) محلی‌ خود را معرفی‌ کرد که به وسیله ی آن کاربر می‌ تواند در خیابان ها و شهر های مختلف عبور کند و محیط اطراف را مشاهده کند.

     این سرویس قرار است تا چند روز دیگر به صورت آزمایشی‌ بر روی بخشی‌ از سایت ویندوز لایو محلی‌ و برای دو ایالت سیاتل و سن فرانسیسکو ارائه شود.

Windows Live Local

     این سرویس جدید به کاربر این امکان را می دهد تا بتواند بر روی سطح زمین به صورت پیاده یا در حال رانندگی‌ محیط اطراف خود را مشاهده کند. در این سرویس کاربر در یک صفحه محیط اطراف، نقشه و موقعیت خود را می‌ تواند ببیند.

     این در حالی‌ است که برای ایجاد این محیط و ساختار اصلی‌ آن تعداد زیادی تصاویر گرفته شده است که طبق گزارشات در حدود ۱۰ میلیون تصویر به تنهایی‌ برای ایجاد محیط ایالت سیاتل تهیه شده است.

مشاهده ی تصوير  |  Windows Live Local

منبع خبر: WinBeta - منبع تصاوير: MOBASOFT

 

Microsoft Origami

Origami

      شركت مایكروسافت در حال ساخت يک دستگاه الكترونیک جیبی با نام اوریگامی (‪ (Origami‬است كه احتمالا در آینده رقیب اصلی دستگاه پخش موسیقی iPod شركت اپل خواهد بود.

     با این وجود، تبلیغات ویدئویی ارائه شده در این وب سایت حاكی از آن است كه دستگاه جدید مایكروسافت احتمالا نوعی رایانه جیبی با صفحه نمایش حساس به تماس انگشتان بوده كه برای تماشای تصاویر ویدئویی، گوش دادن به موسیقی دیجیتالی، گشت و گذار در اینترنت، ارسال عكس و پیغام های اینترنتی و بازی‌ های رایانه‌ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به اتصالات اینترنتی بی‌سیم مجهز خواهد بود.

Microsoft Origami

     كارشناسان عقیده دارند تاریخ ارائه دستگاه جدید اوریگامی احتمالا همزمان با ارائه سیستم‌ عامل جدید ویندوز ویستا در پایان سال میلادی جاری خواهد بود و بدین‌ترتیب در ماه‌ های پایانی سال ‪ ۲۰۰۶‬شركت مایكروسافت با عرضه محصولاتی جدید و مهم، خبر سازترین شركت رایانه ‌ای جهان خواهد بود.

Origami Project

منبع خبر: Irna - منبع تصاوير و لينک: MOBASOFT

  
نویسنده : ; ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ روز ٢۳ اسفند ۱۳۸٤
تگ ها :
comment نظرات ()