آموزش (۵)

Windows XP Connection چند ترفند در Connection: تمامی این ترفند ها در صفحه ی Properties از کانکشن شما می باشد. برای ورود به این صفحه، هنگامی که کانکشن خود را باز نمودید بر روی دکمه ی Properties کلیک نموده و وارد این صفحه شوید.

     اشغال بودن خط ISP - حتما بارها برای شما پیش آمده است که هنگام اتصال به ISP مورد نظر خود با اشغالی خط مواجه شده باشید. در سیستم عامل ویندوز XP ویژگی ای موجود است که در این زمینه به کمک شما می آید. در صفحه ی Properties بر روی دکمه ی Alternates در وسط صفحه کلیک کنید. در اینجا شما می توانید بوسیله ی دکمه ی Add سایر شماره تلفن های ISP خود را وارد نموده تا در صورت اشغال بودن هر شماره، کانکشن به صورت اتوماتیک شماره ی بعدی را شماره گیری نماید.

     انتخاب سرعت اینترنت و قطع صدای مودم - شما می توانید سرعت ارتباطی خود را با اینترنت انتخاب نمایید. برای این کار در صفحه ی Properties بر روی دکمه ی Configure کلیک نموده و از صفحه ی باز شده در قسمت Maximum speed از منوی موجود سرعت اتصال را انتخاب نمایید. (( * پیشنهاد می گردد برای خطوط ایران که از سری کارت های E1 و با سرعت 56K استفاده می شود، سرعت را بر روی 57600 تنظیم نمایند. چون مقادیر بالاتر سرعت اتصال شما را افزایش نمی دهند، بر عکس کاهش می دهند. * )). در همین صفحه آخرین قسمت Enable modem speaker می باشد که شما می توانید با فعال کردن یا غیر فعال کردن چک باکس روشن بودن یا قطع بودن صدای مودم خود را تعیین کنید.

     نپرسیدن Username, Password, Phone Number توسط کانکشن - اگر شما از U,P,P ثابتی استفاده می کنید، می توانید پس از وارد نمودن آن در کانکشن و فعال کردن این گزینه دیگر نیازی به وارد کردن آن نداشته باشید. در صفحه ی Properties از منوی بالای آن بر روی زبانه ی Options کلیک نمایید. سپس در قسمت Dialing Options شما می توانید به این ویژگی ها دسترسی داشته باشید. از منوی Prompt for name and password, certificate, etc شما می توانید پرسیدن Username & Password را غیر فعال کنید. از منوی Prompt for phone number شما می توانید پرسیدن شماره تلفن را غیر فعال کنید.

     تنظیمات شماره گیری مجدد - در قسمت Redialing Options شما می توانید در منوی اول تعداد دفعاتی که کانکشن در صورت بر قرار نشدن ارتباط مجددا سعی کند را تعیین کنید، و در منوی دوم شما می توانید مدت زمانی که پس از بر قرار نشدن ارتباط کانکشن مجددا شروع به بر قراری ارتباط کند را بر حسب ثانیه وارد نمایید. در منوی سوم شما می توانید تعیین کنید در صورتی که هیچ گونه ارسال و دریافت اطلاعات صورت نگرفت، یعنی به اینترنت وصل هستید اما هیچ کاری انجام نمی دهید، پس از چه مدت کانکشن به صورت اتوماتیک ارتباط را قطع کند.

     حذف کلیه ی فایل های Temp - فایل های temp فایل هایی هستند که توسط استفاده از سیستم عامل ویندوز، نصب و یا حذف نرم افزارها، و همچنین سایر کار هایی که با ویندوز انجام می دهیم ساخته می شوند. و در اصل هیچ گونه کاربردی برای ما ندارند. در بعضی موارد حجم اشغالی هارد دیسک توسط این فایل ها بسیار زیاد شده و به مقدار قابل توجهی می رسد. جهت حذف این فایل ها وارد اجرا کننده ی Run شوید. (از منوی Start انتخاب کنید و یا کلید نماد ویندوز بر روی کیبورد به همراه کلید R). سپس عبارت %temp% را تایپ نموده و بر روی OK کلیک کنید. فلدری که مشاهده می کنید کلیه ی فایل های Temp موجود بر روی سیستم عامل شما می باشند که می توانید با خیال آسوده تمامی آن ها را حذف نمایید.

     DirectX Diagnostic Tool - بوسیله ی این نرم افزار موجود در سیستم عامل ویندوز XP شما می توانید به گزارش کاملی از بخش سخت افزاری سیستم خود دست یابید. همچنین در صورت وجود مشکلی در یک بخش، این نرم افزار گزارشی در این زمینه به شما ارائه می دهد. هنگام اجرای اولیه مانیتور شما خاموش و روشن می شود که نگران این موضوع نباشید، چون کارت گرافیک شما را می خواهد بررسی کند. جهت دست یابی به این نرم افزار وارد اجراگر Run شوید. (از منوی Start انتخاب کنید و یا کلید نماد ویندوز بر روی کیبورد به همراه کلید R). سپس عبارت dxdiag را تایپ نموده و بر روی OK کلیک کنید.

منبع: MOBASOFT-CTIS 

/ 1 نظر / 22 بازدید
dana

salam khobi aziz