مخابرات

  • سيم کارت اعتباری

     با راه اندازی سرویس کارت اعتباری به عنوان یکی از خدمات شبکه هوشمند که از نظر عملیاتی همانند کارت های تلفن همگانی هوشمند است ، افراد به جای یک کارت تلفن همگانی ، کارتی با یک شماره اشتراک دارند که می توانند با کاربرد کد یا شماره مشخص ، از هر تلفنی استفاده کنند و با وارد کردن کد مخصوص از تلفن به عنوان یک تلفن همگانی استفاده کرد و با هر نقطه ای تماس گرفت.

     سرویس های مکالمه رایگان ، نظرسنجی ، شبکه خصصوی مجازی ، مشاوره تلفنی ، مکالمه انبوه ، کارت اعتباری ، شماره اختصاصی و سرویس شماره فراگیر هشت سرویس شبکه هوشمند هستند که به غیر از سرویس کارت اعتباری سایر سرویس ها در حال حاضر راه اندازی شده و به ارایه خدمات می پردازند.

     حسین شفیع ، مسؤول روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این مطالب گفت : لیست استان هایی که نیاز خود را در رابطه با این کارت ها به شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده اند تهیه و نیازها مشخص شده اند و منتظریم تا پس از گذراندن مراحل مورد نیاز ، این سرویس نیز کار خود را آغاز کند.

 

  • ۲۴ ميليون مشترک

     دکتر وفا غفاریان - معاون وزیر ICT و رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران - با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر اپراتور اول تلفن همراه، بیش از 19میلیون و 500 هزار مشترک دارد که حدود سه میلیون نفر از این تعداد را مشترکان تلفن همراه اعتباری تشکیل می‌دهند.

     وی تاکید کرد: با در نظر گرفتن سه میلیون و 500 هزار مشترک ایرانسل و یک میلیون مشترک، پیمانکار تالیا و اپراتورهای کیش و اصفهان، تعداد مشترکان تلفن همراه در سطح کشور به بیش از 24 میلیون نفر رسیده است.

     غفاریان گفت: بر این اساس و برای نخستین بار در کشور، تعداد مشترکان تلفن همراه از مشترکان تلفن ثابت پیشی گرفته و به ضریب نفوذ بیش از 33 درصد دست پیدا کرده‌ایم.

     وی ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، فارس، همدان و خوزستان به ترتیب با داشتن پنج میلیون و 535 هزار، یک میلیون و 476 هزار یک میلیون و 252 هزار، یک میلیون و 189 هزار و یک میلیون و 128 هزار مشترک، مقام‌های اول تا پنج را در حوزه کمیت تلفن همراه به خود اختصاص داده‌اند.

     وی افزود: همچنین استان‌های تهران، خوزستان و هرمزگان نیز به ترتیب با داشتن 600 هزار، 226 هزار و 216 هزار مشترک سیم‌کارت اعتباری مقام‌های اول تا سوم را در این حوزه به خود اختصاص داده‌اند.

 

  • شارژ کارت تاليا توسط خود پرداز

     بانک ملی ایران برای تسهیل امور مردم، دستگاه‌های خودپرداز خود را مجهز به سرویس شارژ کارت تالیا کرد.

     دارندگان حساب‌های متصل به کارت پول تمام بانک‌های عضو شبکه شتاب، می- توانند ضمن مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز این بانک و از طریق گزینه و راهنمایی‌های مربوطه، نسبت به شارژ کارت تلفن همراه اعتباری تالیا اقدام کنند.

     به‌گزارش روز دوشنبه روابط عمومی بانک ملی ایران، دستگاههای خودپرداز این بانک پس از انجام عملیات مربوطه توسط فرد، رمزی به وی می‌دهند که این رمز باید در تلفن همراه ثبت شده و سپس عملیات شارژ کارت صورت می‌گیرد.

/ 0 نظر / 22 بازدید