هشدار جدی برای کاربران ياهو !

Yahoo!به نقل از سایت یاهو، كرم رايانه ای جديدی با عنوان يامنر (Yamanner) خدمات ايميل شركت ياهو را مورد هدف خود قرار داده است.

     اين كرم رايانه ای كه در قالب ايميلی با عنوان New Graphic Site برای دارندگان ايميل ياهو ارسال می شود، پس از اجرا اقدام به جمع آوری آدرس های ايميل موجود در پوشه ها و ليست ارتباط (Contact List) صندوق پستی كاربر كرده و به سرعت نمونه ای از ايميل آلوده را به آدرس های جمع آوری شده ارسال می كند. همچنين اين كرم رايانه ای با اتصال به سايتی به آدرس http://www.av3.net/index.htm كپی ای از اطلاعات جمع آوری شده را به سايت مذكور ارسال می كند.

      به گفته ی كارشناسان شركت سيمانتک (سازنده ی نرم افزار ضد ويروس نورتون) اين كرم رايانه ای برخلاف عملكرد ساير كرم های مشابه كه برای فعال شدن نياز به باز كردن فايل ضميمه آلوده دارند، بدون نياز به باز كردن چنين فايل آلوده ای و Warningتنها به وسیله ی باز نمودن متن نامه ی ارسالی فعال می شود.Warning

     شركت ياهو به كاربران خود توصيه كرده است كه علاوه بر حذف نامه هايی با عنوان ياد شده (New Graphic Site) كه از سوی فردی با نام Varies و آدرس ايميل av3@yahoo.com ارسال می شوند، به روز رسانی نرم افزارهای امنيتی رايانه ی خود را نيز در اولويت كاری خود قرار دهند.

     ذكر اين نكته الزاميست كه اين كرم رايانه ای امكان اجرا در نسخه ی جديد ايميل ياهو كه با نام Yahoo! Mail BETA شناخته می شود را نداشته و تنها كاربرانی كه از نسخه ی پيشين اين بخش از خدمات سايت ياهو استفاده می كنند در معرض خطر قرار دارند.

     Warning در صورتی که فاقد نرم افزار امنيتی بر روی سيستم عامل خود می باشيد٬ بسته ی نرم افزاری BitDefender را از ليست TOP Downloads در سمت چپ وبلاگ يا در معرفی نرم افزار (۸) که ۶ پست قبل می باشد دريافت نماييد.

منبع: IrInfoTech

/ 1 نظر / 6 بازدید
logan

سلام .. ببین میتونی یه راه برای نصب IE7 و خود برنامش رو برای دانلود بزاری مرسی