نسخه نهایی اینترنت اکسپلورر 8 عرضه شد.

Internet Explorer 8   نسخه نهایی مرورگر اینترنت اکسپلورر ٨ از طرف شرکت مایکروسافت به صورت رایگان برای کاربران سیستم عامل ویندوز اکس پی، ٢٠٠٣ و ویستا عرضه شد.

     از جمله مهم ترین تغییرات اعمال شده از نظر من در این نسخه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

* مهم ترین ویژگی ذخیره تب های گشوده شده است به طوریکه نگران از دست دادن تب هایی که به اشتباه بسته شده اند نیستید چرا که می توانید به راحتی آن ها را بازیابی کنید.

* هر تب (Tab) یا زبانه مخصوص هر سایت یک رنگ خاص دارد به این صورت که اگر شما وارد سایت یاهو می شوید و سپس در یک تب جدا سایت یاهو میل را باز می کنید، این دو تب به رنگ مثلا سبز در می آیند و تب های دیگر رنگ متفاوتی دارند. به طوریکه در نوار آدرس دامین اصلی از ساب دامین ها (زیر مجموعه های سایت) پر رنگ تر است.

* هنگامی که در نوار آدرس کلمه یا حرفی را جهت ورود به سایتی تایپ می کنید، تمام سایت هایی که آن کلمه یا حرف قسمتی از آدرس آن سایت است و شما قبلا مراجعه کردید نشان داده می شود. همچنین در فایل های موجود در ویندوز و فهرست سایت های علاقه مندی شما (Favorites) جست و جو می شود.

* امکان دیگر این نرم افزار سایت های پیشنهادی و مرتبط (Suggested Sites) می باشد که طرز کار آن به این صورت است که شما به عنوان مثال وارد یک سایت خبری می شوید و زمانی که بر روی گزینه سایت های پیشنهادی کلیک می کنید، پنج سایت معتبر و تأیید شده از لحاظ محتوا و امنیت توسط مایکروسافت به شما نشان داده می شود.

* امکان انتخاب دلخواه برنامه های پیش فرض جهت جست و جو در اینترنت، ارسال ایمیل، مشاهده نقشه جهانی، بلاگ نویسی در هنگام نصب اینترنت اکسپلورر از دیگر ویژگی های این نسخه می باشد.

* در نهایت برقراری ارتباط آی ای با کاربر قوی تر و صمیمی تر شده است و راهنمایی ها و سهل نمودن کار ها از ویژگی های این نسخه است. همچنین افزایش سرعت و ظاهری تقریبا متفاوت با نسخه ٧ نیز به چشم می آید. کاربر عادی کمتر دچار سردرگمی می شود.

جهت دانلود نسخه ٨ اینترنت اکسپلورر به سایت ذیل مراجعه کنید و با توجه به سیستم عامل خود فایل مناسب را دانلود نمایید.

* دانلود اینترنت اکسپلورر ٨ - Internet Explorer 8

/ 0 نظر / 8 بازدید