۱۰ ترفند

     ۱- در ویندوز 9x-ME-XP فلدری با نام های زیر نمی توانید درست کنید:

LPT0-LPT1-LPT2-LPT3-LPT4-LPT5-LPT6-LPT7-LPT8-LPT9-CON-
COM0-COM1-COM2-COM3-COM4-COM5-COM6-
COM7-COM8-COM9-PRN-AUX-CLOCK$-NUL

    ۲- اگر خواستید از شکلک های جالب ویندوز استفاده کنید٬ نام فلدر را به صورت کامل پاک نمایید، سپس با استفاده از کلید های Alt+1 - Alt+2 ... Alt+31 می توانید شکلک مورد علاقه ی خود را استفاده کنید.

    ۳- اگر هم خواستید فلدری بدون نام درست کنید٬ نام فلدر را کاملا پاک کنید کلید Alt را نگاه دارید و عدد ۰۱۶۰ را بزنید. سپس Alt را رها کرده و Enter را بزنید.

    ۴- در نرم افزار Windows Media Player با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+I می توانید از فیلم در حال پخش عکس بگیرید.

    ۵- در نرم افزار Windows Media Player با استفاده از کلید های ترکیبی Shift + کلید جلو و عقب در چهار جهت اصلی می توانید فیلم را از روی تصویر عقب و جلو نماییید.

     ۶- در نرم افزار یاهو مسنجر با نگاه داشتن کلید های Shift+Enter می توانید به خط بعد برای تایپ کردن بروید.

     ۷- در نرم افزار یاهو مسنجر با فشردن کلید های بالا و پایین در قسمت کلید های 4 جهت اصلی می توانید متن های قبلی ارسال شده ی خود را مشاهده کنید.

     ۸- در مرورگر فایرفاکس با فشردن کلید های Shift+Enter می توانید وارد سایت های با پسوند net. شوید. و همین طور Ctrl+Enter برای سایت های com.

     ۹- در نرم افزار Notepad متعلق به ویندوز برای اینکه تمامی نوشته ها به صورت عمودی مشاهده شوند و نیازی به چپ و راست کردن صفحه نباشد، از منوی Format گزینه ی Word Wrap را انتخاب کنید.

     ۱۰- در نرم افزار Word از بسته ی Office شما می توانید زمان مشخصی را برای ذخیره کردن متن تایپ شده به صورت اتوماتیک تعیین کنید. برای این کار از منوی Tools بر روی Options کلیک کنید در زبانه ی Save  در قسمت Save AutoRecover info every زمان مورد نظر را بر حسب دقیقه انتخاب کنید.

/ 9 نظر / 26 بازدید
پرستو

سلام دوست من من مطالب شما را خواندم مطالب خوب و مفيدی بود لذت بردم موفق باشيد

shazdek0ch0l0

خیلی خوب بود دستتون درد نکنه!!! مخصوصا عکس از فیلم. امکانش هست صداهایی که از موبایل ضبط میشه را تو کامپیوتر گوش داد؟

بهار

سلامممممممممممممم ... ای ول عالی بود .... نکات جالبی بودا

دانا

سلام ممنون که من لينک کردی من هم تورا لینک کردم از وقتی که گفتيد مطالب را از کسی ور ندار من هم ديگه بر نداشتم. همه ی دانلود کليپ ها و نرم افزار ها و.... خودم آپ می کنم. راستی يه روش جديد برای اينکه بازديدکنندگانت بتوانند از لينک مستقيم دانلود کنند بورو به آدرس زير و هر چی خواستی اونجا آپ کن. www.pic.avazha.com هرچی نگذاشت آپ کنی (یعنی فرمت فایل نخواند بزار تو فایل زیپ) به طور رایگان باز هم سر بزن تم خواستی بگو خودم برات می سازم چون بلدم. نمی خوام تو کارت فضولی کنم ولی جواب دوستت shazdek0ch0l0 آره می شه با نرم افزار نوکیا (Nokia PC Suite) یا ImTOO 3GP Video Converter. بدرود

هدی

سلام من آپم و منتظر قدمهای نقره ایت.

sam

سلام خیلی جالب بود . ولی من هر کاری کردم نتونستم شماره 3 رو انجام بدم[سوال] موفق باشی[گل]