خطر قطع دسترسی ایران به شبکه جهانی اینترنت!

 خطر قطع اینترنت ایران بوسیله امریکا یک خطر جدی است و اگر امریکا این کار را انجام دهد، در عرض یک روز مخابرات ایران دچار مشکلات جدی خواهد شد و کلیه سیستم‌های مخابراتی، سرویس VOIP، سرویس تلفن همراه و سرویس اینترنتی دانشگاهها و مراکز آموزشی، اطلاعات فرودگاه از کار می‌افتد.

خسرو مترجمی، مدیر شبکه آموزشی ITC، در امریکا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آفتاب، ضمن بیان این مطلب افزود: کاری که امریکا می‌خواهد انجام دهد، از یک بمب اتم مخرب‌تر است و هیچ خرجی برای امریکا ندارد.

به گفته وی، از نظر امریکا اینترنت متعلق به وزارت دفاع امریکا است و امریکا پلیس اینترنت است و تشخیص داده که ایران شایستگی ندارد، بنابراین اینترنت ایران را قطع می‌کند.

DISCONNECT form the WORLD

مترجمی که خود مدیر یک شبکه آموزشی فارسی زبان IT در امریکا است با اشاه به اجلاس WSIS که در تونس برگزار شد، تصریح کرد:
در اجلاس تونس بیشتر بحث بر سر تبعیض حاکمیت اینترنت بود و اینکه تنها یک کشور نباید رهبریت اینترنت را داشته باشد، بلکه این حاکمیت و رهبری باید از طریق یک شورا بر شبکه اینترنت اعمال شود، اما هیچ توجهی به مساله مهم احتمال جدی قطع اینترنت ایران از طرف امریکا نشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید هرچه زودتر افکار عمومی مردم امریکا را نسبت به تصمیم دولت امریکا روشن کنیم به دلیل اینکه مردم امریکا حق آموزش را برای کلیه مردم جهان الزامی می‌دانند و شبکه اینترنت نیز یک شبکه آموزشی است و باید نظرشان را درباره عمل کشورشان مبنی بر قطع اینترنت ایران و محروم کردن میلیونها جوان ایرانی از حق آموزش، فقط به دلایل سیاسی جویا شویم.

مترجمی تصریح کرد: ما باید همین حالا به فکر باشیم و از این اقدام جلوگیری کنیم، این اتفاق یک فاجعه ملی است و هیچ حرکتی نمی تواند در چنین زمان کوتاهی و ظرف فقط یک روز چنین لطمه‌ای را به ایران وارد کند.

/ 4 نظر / 20 بازدید
shazdek0ch0l0

سلام شما فکر میکنید راه حل این بحران به فرض که اگه در چند روز آتی رخ نده که بالاخره رخ خواهد داد ؛ چیه؟ آخه من تو فکرم اینهمه مهندس دارن چیکار میکنن؟ همه فقط مصرف کننده اند؟ حالا که اسراییل تحریم شده چرا ما اینقده به تکنولو}ی های اونا وابسته ایم که نمی تونیم بدون استفاده از سرویس ایمیل اونا ایمیل هامونو چک کنیم و به اینترنت دسترسی داشته باشیم!؟؟؟؟؟؟؟[سوال][سوال] این بود بخشی از سوالات من![چشمک]

علی

سلام رفیق باورت میشه تازه الان کامنتت رو دیدم؟[نیشخند] بیچاره بلاگم هنوز چندروزی از تولد دوباره‌ش نگذشته بود که دچار مرگ دوباره شد[زبان] ممنون که سر زدی[لبخند] یکی از بهترین دوستای عمرم[چشمک] ایشالا هرچی سریعتر ببینمت[چشمک] [گل][گل][گل]

علی

فعلا گاهی اینجا (cepu.persianblog.ir) می‌نویسم[چشمک]

sababoy

حقیقت ندارد اگر بگویم صبح نمی شود، صورت تب دار مهتاب، وقتی تو نیستی. اما این را باور کن که وقتی تو هستی، نقطه کوچک رو به افق امید من، به سیاهی نا امیدی شب نمی رسد. It's not true if I say moonlight won't die with its red face when you're not here. But believe it when you're here, the little tiny hole of hope to horizon won't catch the dark disappointment of night.