ترفند: انتخاب چند فایل، فقط با یک کلیک ساده

یکی از مشکلاتی که خیلی از کاربران با ویندوز دارند، این است که برای انتخاب چند فایل در یک فولدر مجبور هستند کلید Ctrl را نگه دارند و روی فایل‌ها کلیک کنند. مشکل این روش این است که اگر ناگهان دست شما از روی کلید Ctrl برداشته شود، دوباره باید از اول تمام فایل‌ هایی را که می‌خواهید تک‌ تک انتخاب کنید.

این کار برای کاربران آزار‌دهنده و خسته‌ کننده است. با استفاده از این روش می‌توانید به‌ راحتی فایل‌ های مورد نیاز خود را انتخاب کنید. این روش از ویندوز ویستا به بعد معرفی شد و چون یکی از ویژگی‌ هایی بود که به‌ صورت پیش‌ فرض غیرفعال بود، خیلی از کاربران از وجود آن آگاه نبودند.

Folder Options

برای فعال‌ کردن این گــزینه، ابتدا پنجره My Computer را باز کنید و سپس به بخش Folder Options بروید یا اینکه در منوی Start عبات Folder Options را جستجو کنید. در پنجره بازشده به تب View رفته و در آنجا گزینه زیر را تیک بزنید:

Use check boxes to selected items

سپس روی گزینه Ok کلیک کنید.

اگر در پیدا کردن Folder Options در ویندوز ویستا یا ٧ با مشکل مواجه شدید، تنها کافی است که در منوس استارت و در قسمت جست و جو Folder Options را تایپ کنید تا منوی آن برای شما ظاهر شود.

به‌ همین سادگی دیگر برای انتخاب فایل‌های مختلف نیازی به نگه‌داشتن کنترل ندارید و هر بار که ماوس را روی فولدر یا فایلی می‌برید، مربع کوچکی کنار آن نشان داده می‌شود که با کلیک روی آن می‌توان آن‌را به‌ حالت انتخاب شده درآورد.

مشاهده متن آموزشی به زبان انگلیسی در سایت رسمی ویندوز ٧

> منبع: جام جم آنلاین ـ کلیک

/ 0 نظر / 9 بازدید