چگونگی تفکیک SmS فارسی و لاتین

  • هنگام ارسال SmS به زبان گوشی خود دقت کنید!

SMS farsi english

شاید تاکنون نمی‌دانستید که پیا‌مک‌هایی که فقط حاوی علامت سوال یا هر نوع علامت دیگر باشند، بسته به زبان گوشی‌ها، تعرفه‌ی متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال اگر مشترک زمانی که می‌خواهد پیامکی فقط حاوی علامت ارسال کند، زبان گوشی‌اش فارسی باشد، پیامک او فارسی محاسبه شده و زمانی که زبان گوشی او لاتین باشد، پیامش لاتین محاسبه می‌شود.

هم‌چنین این موضوع در پیام‌هایی که فقط حاوی اشکال هندسی هستند، نیز صادق است؛ به این معنی که اگر زبان گوشی‌ مشترک فارسی باشد، پیامک او فارسی محسوب شده و زمانی که زبان گوشی لاتین باشد، پیام او لاتین محاسبه می‌شود و پیام‌هایی که با حرف فارسی شروع شده و با شکل و یا عدد همراه باشد هم فارسی محاسبه می‌شوند.

محاسبه‌ی هزینه‌ی ارسال پیامک‌ فاقد محتوا چه‌طور انجام می‌شود؟
ممکن است برخی مشترکان خواسته یا ناخواسته به ارسال پیامک خالی اقدام کنند، این دسته از مشترکان باید توجه داشته باشند که هنگام ارسال، زبان گوشی خود را فارسی کنند تا آن پیامک فارسی محاسبه شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال پیامک لاتین باشد، حتی پیامک خالی نیز برای آن‌ها مثل پیام لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامک لاتین را پرداخت کنند.

تعرفه پیامک‌هایی که فقط حاوی عدد هستند؟
در پیامک‌هایی که فقط حاوی عدد هستند نیز این قانون صدق می‌کند و بسته به زبان گوشی فارسی یا لاتین محاسبه می‌شوند.
اما در برخی از گوشی‌هایی که امکان ارسال پیامک فارسی دارند، اعداد به صورت فارسی تایپ نمی‌شوند که ظاهرا امکان استفاده از اعداد فارسی در نرم‌افزار پیامک فارسی پیش‌بینی و لحاظ شده که مشترکان بعد از دانلود می‌توانند اعداد فارسی را نیز تایپ کنند.

نحوه‌ی محاسبه‌ی تعرفه‌ی پیامک‌های حاوی هر دو حروف لاتین و فارسی؟
پیامک‌هایی که با حرف فارسی شروع شده و با لاتین ادامه پیدا کنند، فارسی محاسبه شده و برعکس اگر پیامکی با زبان لاتین شروع شود و با فارسی ادامه یابد، لاتین محاسبه می‌شود که البته ظاهرا همراه اول اعلام کرده که به نفع مشترکان پیامک‌هایی که با لاتین شروع شده و با فارسی ادامه یافته ولی کاراکتر فارسی آن بیش‌تر از لاتین باشد را نیز فارسی محاسبه می‌کند.

> منبع: ایسنا

تعرفه ارسال SmS در شبکه همراه اول

  • دائمی

انگلیسی ٢٢٢ ریال          فارسی ٨٩ ریال

  • اعتباری

انگلیسی ٢۶۴ ریال         فارسی ١٠٨ ریال

 

تعرفه ارسال SmS کلیه سیم کارت ها در شبکه ایرانسل

  • ساعت اوج ترافیک (Peak)

انگلیسی ١۶٠ ریال         فارسی ١٠٠ ریال

  • ساعت غیر اوج ترافیک (Off-Peak)

انگلیسی ١٢٨ ریال         فارسی ١٠٠ ریال

تعرفه ارسال SmS در شبکه تالیا

١۶٠ ریال برای هر SmS

/ 2 نظر / 22 بازدید

به نظرم اشتباهاتی توش بود بهتره اصلاحش کنید... بعضی کاراکترهای علامتی مشترک هستن مثل نقطه.. بعضی کاراکتر ها در زبان متفاوت اند مثل علامت سوال... پیامک خالی هم در هر صوت انگلیسی محاسبه میشه... پیامک هایی که با عدد ارسال می شن هم انگلیسی هستن... (مگر در شرایطی که صفحه کلید گوشی انکدینگ اعداد فارسی رو استفاده کنه) فقط در بعضی گوشی ها اگه زبان گوشی رو فارسی کنیم فارسی حساب می کنه و در برخی دیگه از گوشی ها نه.... تحقیقات تکمیلی رو خودتون انجام بدبد... ممکنه چیزایی که من گفتم هم درست نباشن... تجربه و نظر خودم رو گفتم... موفق باشید.