اصلاحیه بسیار مهم و فوری مایکروسافت

Microsoft Internet Explorerدر پی افزایش سوءاستفاده ها از آسیب پذیری جدید و اصلاح نشده IE مایکروسافت یک اصلاحیه خارج از روند را منتشر کرد.

مایکروسافت  یک به روزرسانی امنیتی فوری (Microsoft Security Bulletin MS10-018 - Critica) را منتشر کرده است که در آن 10 حفره امنیتی در IE از جمله یک آسیب پذیری بسیار خطرناک را که کد سوءاستفاده  آن در دسترس عموم است و چندین آسیب پذیری دیگر را اصلاح کرده است.

این به روز رسانی که مایکروسافت  روز دوشنبه خبر از انتشار آن داده بود، اصلاح 9 آسیب پذیری را که به صورت خصوصی گزارش شده و یک آسیب پذیری را که به صورت عمومی افشا شده است، در بر می گیرد. بنا بر گزارش مایکروسافت، خطرناک ترین آسیب پذیری ها در اصلاحیه مذکور، به مهاجم امکان اجرای کد از راه دور و یا در اختیار گرفتن کنترل رایانه قربانی را می دهد. این اتفاق در صورتی می افتد که کاربر از یک وب سایت آلوده توسط IE بازدید به عمل آورد.

کاربران IE8 و ویندوز 7 نسبت به حفره امنیتی به کار رفته در حملات اخیر، آسیب پذیر نیستند ولی اصلاحیه مذکور را کاربران ویندوز 2000، ویندوز XP، ویندوز سرور 2003 و 2008، ویستا و ویندوز 7 باید دریافت و نصب کنند.

بولتن امنیتی مذکور همچنین شامل دو اصلاحیه دیگر با درجه امنیتی مهم است که یک آسیب پذیری را در movie maker و Microsoft Producer 2003 و هفت آسیب پذیری را در اکسل برطرف می کنند. کاربران ویندوز xp، ویندوز ویستا و ویندوز 7، همچنین کاربران Office XP، Office 2003، 2007 Microsoft Office System، Office 2004 و  2008 بر روی  Mac، Office Excel Viewer، Office Compatibility Pack for Word، Excel و PowerPoint 2007 ، Office Sharepoint Server 2007 و  Producer 2003 لازم است اصلاحیه های مذکور را نصب کنند.

* جهت به روز رسانی، به WindowsUpdate مراجعه کنید.

> منبع: ماهر - www.certcc.ir

> خبر در سایت مایکروسافت:

http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms10-018.mspx

 

/ 0 نظر / 51 بازدید