Google - Yahoo! - MSN

Google - Yahoo! - MSN

گوگل، انتخاب اول ‌۵۰ درصد كاربران اينترنت آمريكا

     شهروندان آمريكايی ماه آوريل ۳/۵ ميليارد مرتبه جست ‌و جوی اينترنتی داشتند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، ‌۵۰ درصد از كاربران اينترنتی در آمريكا موتور جست ‌و جوگر گوگل را به عنوان منبع اوليه‌ ی جست ‌و جوی خود انتخاب می ‌كنند. در اين ميان، سهم گوگل در بازار جست ‌و جوی اينترنتی ‌۴۷ درصد بوده است و پس از گوگل، ياهو با ‌۲۲ درصد در مكان دوم است و MSN مايكروسافت نيز كه شاهد ‌۱۲ درصد كاهش سهم خود بوده است، ‌۱۱ درصد از مراجعان اينترنتی را در ماه آوريل به سمت خود كشاند.

 

ياهونيوز، پرمخاطب ‌ترين سايت خبری اينترنتی در هشت ماه گذشته اعلام شد

     به گزارش سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، نتايج يک مطالعه نشان می ‌دهد: در ماه آوريل، حدود ۷/۲۵ مليون كاربر اينترنتی به سايت خبری ياهو مراجعه كردند كه اين ميزان ‌۱۰ درصد بيشتر از سال ‌۲۰۰۴ است. پس از ياهونيوز، سايت CNN با ۷/۲۳ ميليون مخاطب در رده‌ ی دوم و سايت MSNBC با ‌۲/۲۳ ميليون نفر در رده ی سوم قرار گرفت. نتايج اين مطالعه همچنين نشان می ‌دهد، سايت خبری گوگل، با ۷/۹ مليون مخاطب در ماه آوريل، در رده ی يازدهم جای دارد كه ۱۹ درصد افزايش را نسبت به سال ‌2004، نشان می ‌دهد؛ از ميان، خبرگزاری ‌ها نيز آسوشيتدپرس توانست ‌۱/۶ مليون مخاطب خبری داشته باشد.

 

مايكروسافت رسما وارد بازار جهانی امنيت دسک ‌تاپ می ‌شود

     شركت مايكروسافت با عرضه ی نرم‌افزار آنتی‌ ويروس "Live Onecare" در هفته‌ ی آينده، رسما وارد بازار جهانی امنيت دسک ‌تاپ خواهد شد. به گزارش سرويس فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، مايكروسافت اعلام كرد: اين نرم ‌افزار از ماه نوامبر در غالب نسخه ی آزمايشی به صورت رايگان در دسترس بوده است، اما از هفته ی آينده مشتريان قادر به خريد نهايی اين محصول خواهند بود.

     بهای اشتراک اين نرم‌افزار، سالانه به قيمت ۹۵/۴۹ دلار است و می ‌تواند بر روی سه رايانه ی شخصی با ويندوز XP نصب ‌شود؛ به عبارت ديگر، ‌۹۸ درصد از خانه‌های آمريكا، قادر به مشترک شدن يک نسخه‌ از آن هستند. براساس اين گزارش، OneCare، دارای نرم ‌افزار های پشتيبانی، آنتی ‌ويروس و فايروال است و از فناوری دفاعی ضد جاسوسی ويندوز مايكروسافت نيز بهره می ‌برد.

منبع: ایسنا

 

فارسی ساز ویندوز از طرف مایکروسافت، عرضه شد

     اکثر قسمت های ویندوز که کاربرد زیادی دارند توسط این فارسی ساز (LIP) ترجمه شداند و از همه جالب تر آنکه برخی از قسمت های کلیدی راهنمای ویندوز (Help) نیز توسط مایکروسافت فارسی شده است که این امر به آموزش و یادگیری اصول ویندوز برای افراد مبتدی کمک فراوانی خواهد کرد. برای استفاده از این نرم افزار باید قانونی بودن ویندوز شما توسط سایت کنترل شود.

صفحه ی اصلی

منبع: WinBETA

/ 1 نظر / 15 بازدید
مليحه

سلام خيلی عاليه مطالبت مفيده امیدوارم موفق باشی ادامه بده به ما هم سری بزن خوشحال میشیم