اخبار کوتاه

ادغام مایکروسافت و یاهو در مسنجر

yahoo-msn.jpg

تقریبآ ۹ ماه پس از اعلام این خبر، دو کمپانی بزرگ یاهو و مایکروسافت توانستند سرویس های پیغام رسان خود یعنی Yahoo Messneger و MSN Messenger را با یکدیگر مشترک سازند.

قرار است در روز پنجشنبه بصورت آزمایشی و در حد محدودی نمونه ی آزمایشی اینکار انجام گیرد تا وضعیت پایداری سیستم و کیفیت صدا بین دو کاربر که یکی از آنها در یاهو مسنجر و دیگری در MSN مسنجر است بررسی شود.

هدف از راه اندازی سرویس مشترکی که توسط یاهو و مایکروسافت افتتاح می شود آن است که هر کاربر با ورود به نرم افزار پیغام رسان خود بتواند با دوستانش که از پیغام رسان شرکت دیگر استفاده می کنند، تماس برقرار نماید.

MSN Messenger - Yahoo! Messenger

منبع: WinBETA

حرکت ماوس بوسیله ی مغز !!

مرد فلجی با استفاده از يک سنسور مغزی، موفق شده است تا نشانگر كامپيوتر را تكان داده، ايميل خود را چک كند و بسياری كار های ديگر را تنها با فكر كردن در مورد آن ها انجام دهد.

یک تيم از دانشمندان، روز چهارشنبه، اين امر را تأييد كردند. آنان معتقدند، سنسور مغزی، كه شامل چند الكترود كاشته شده در مغز است، اميد جديدی را برای مبارزه با بيماری ‌ها يا صدمات فلج‌كننده بدن ايجاد كرده است.

اين مرد ۲۵ ساله كه از سه سال پيش، مبتلا به فلج از ناحيه هر دو دست و هر دو پا شده، موفق به تكان دادن نشانگر و كنترل يك بازوي روباتيک شده است. او نخستين بيمار از بين چهار نفری است كه با وجود ضايعات نخاعی، اختلال عضلانی و عصبی، موفق شده است، سيستم حركتی مغزی را به عمل وا دارد.

دانشمندان يک چيپ را كه حاوی صد الكترود بوده، در بخشی از مغز بيمار كه مربوط به حركت است، كار گذاشته‌اند كه به اين ترتيب، فعاليت آن بخش از مغز ضبط و به كامپيوتر فرستاده شد، سپس فرمان ‌ها ترجمه و بيمار موفق شد، ابزار خارجی را كنترل كرده و حركت دهد.

منبع: بازتاب

NOKIA 770 - Internet Tablet

1zxqvsy.jpg

Click Here

منبع: MOBASOFT

/ 3 نظر / 5 بازدید
سلاله

سلام. ممنون از اظهار لطفتون. وبلاگ شما اطلاعات خيلی خوبی به آدم ميده. موفق باشين.

ريحانه جون

سلام ممنون که سر زدی خوشحال شدم. اين يکی ديگه وبلاگ من هست اگه خواستی سر بزن www.love-groan.blogfa.com

کيانوش

سلام ممنون که به من سرزدي٬ وبلاگ خوبی داری اطلاعات باحالی توش هست اميدوارم که موفق باشی وقت کردی به من باز هم سر بزن ٬مرتب آپ ميشم ممنون