دو خبر متفاوت !!

     سايت های اينترنتی روزنامه ی‌ گاردين‌ و سایت خبری بی بی سی برنده ی جايزه ی وبی كه مهمترين جايزه در فضای سايبر می باشد و نیز به اسکار جهان اینترنت مشهو است شدند. به نوشته ی سايت جورناليزم و نيز به گزارش بی بی سی، عنوان‌ بهترين‌ روزنامه‌ ی اينترنتی‌ جهان برای دومين سال پياپی به گاردين و عنوان بهترين روزنامه ی آنلاين خبری جهان برای ششمين سال پياپی به بی بی سی رسيد.

     در دهمين‌ مراسم‌ سالانه‌ اهدای‌ جايزه ی‌ وبی، پايگاه‌ اينترنتی‌ گاردين، در رقابت‌ با پايگاه ‌های‌ اينترنتی‌ واشنگتن‌ پست، وال‌ استريت‌ ژورنال‌ و ويليج‌ وويس‌ به‌ اين‌ مقام‌ دست‌ يافت‌‌. جايزه ی‌ وبی‌ را پانصد تن‌ از اعضای‌ آکادمی‌ بين ‌المللی‌ علوم‌ و هنرهای‌ ديجيتالی‌ اهدا می ‌کنند‌.‌ در ماه‌ مارس ۲۰۰۴ نزديک‌ به‌ سيزده‌ ميليون‌ تن‌ از سراسر جهان، به‌ پايگاه‌ اينترنتی گاردين‌ مراجعه‌ و بيش‌ از يکصد و سی‌ و هفت‌ ميليون‌ بار، صفحات‌ آنلاين اين روزنامه‌ را بازديد کردند‌.‌ همچنين روزنامه ی‌ گاردين، به‌ عنوان‌ روزنامه‌ ی سال ۲۰۰۶ انگليس‌ نیز برگزيده‌ شد‌.‌

BBC                          Guardian

     اين‌ انتخاب‌ از طرف‌ يکصد نفر از برگزيدگان‌ صنعت‌ رسانه ‌ای‌ در اين‌ کشور صورت‌ گرفت‌ و هيأت‌ انتخاب‌ کننده، گاردين‌ را به‌ علت‌ تغيير اندازه ی‌ روزنامه، خلاقيت‌ رسانه ای، ارزش‌ های‌ برگزيده ی سردبیری، کيفيت‌ خبر رسانی‌ و انتخاب‌ تصاوير جذاب، برگزيد‌.

     همچنین نیز در اين دوره عنوان بهترين مجله ی آنلاين به نشنال جيوگرافيک رسيد و راديو NPR آمريكا عنوان بهترين سايت راديويی را به دست آورد.

منبع: جام جم آن لاین

 

     دو شركت مایکروسافت و سامسونگ در حال آماده ‌سازی هارد ديسک جديدی هستند كه از تركيب فن‌آوری ‌های مورد استفاده در هارد ديسک های فعلی و همچنين حافظه‌های فلش استفاده می ‌كند.

     به گزارش سايت اينترنتی تک وب، اين هارد ديسک تركيبی جديد ويژه ی استفاده تحت سيستم‌ عامل آينده ی شركت مايكروسافت به نام ويندوز ويستا طراحی شده است و امكان بوت شدن (بالا آمدن) سريع ويندوز را فراهم می سازد.

    Microsoft              SAMSUNG

     به نوشته ی نشريه ی كره ‌ای The Korea Times، هارد ديسک جديد در همايش موسوم به Win HEC شركت مايكروسافت كه از روز ۲۴ ماه مه آغاز به كار خواهد كرد، از سوی دو شركت مایکروسافت و سامسونگ معرفی خواهد شد.

     هارد ديسک جديد ويژه ی استفاده در رايانه‌ های مبتنی بر سيستم‌عامل جديد ویندوز ویستا طراحی شده و نگارش های قديمی ‌تر ویندوز و همچنين ساير سيستم ‌عامل ها قادر به استفاده از آن نخواهند بود. همچنین از دیگر ویژگی های این هارد دیسک، مصرف برق كمتر نسبت به هارد ديسک های مرسوم که موجب افزایش عمر باتری ‌های رايانه‌ های لپ ‌تاپ می باشد.

منبع: ایرنا

/ 0 نظر / 27 بازدید